Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KADIN AİLE > PIRILTI KUAFÖR
PIRILTI KUAFÖR
Bandırma’nın güzide kuaförlerinden olan Pırıltıdan Okuyucularımız adına vücut güzelliği, saç bakımı ve cildimiz ile ilgili bilmediğimiz yeni bilgiler öğrendik. Marmara Medya Grubu olarak biz sorduk onlar samimiyetle cevapladılar. ...
13-02-2015 14:21
KADIN AİLE
0 Yorum
5818 Okunma
Haberi Yazdır

Güzellik ile ilgili aradığınız her şeyi bu yazıda bulacaksınız. Kadınlara özel güzellik sırları ve güzelliğinizi tamamlayacak önerileri sizlerle buluşturduk. Bu konuda bize yardımcı olan Pırıltı Kuaför Salonu en ince detaya kadar; vücut güzelliği, saç bakımı ve cildimiz ile konularda bilgiler verdi.

Fönün saça zararı var mıdır?

Evde yapılan fönlerde problemlerin hat safhada olduğunu söyleyebilirim. Fön saça profesyonel olarak çekilirse saça zarar vermez. Fön çekmenin aslında saça zararı yoktur. Tecrübeli ellerde ve bakımı yapılan saça fön çekmek gerekmektedir. Yani alt yapısında kullanılan bakım ürünleri ile saçı canlandırmak ile birlikte hafif fön çektirmek her gün yapılabilir. Fön saçın yağını aldığı zaman saç mat gözükebilir.

Brezilya fönünün saça zararı var mıdır?

Brezilya Fönünde; Saçlarınızın dalgası çok kıvırcık ve kabarık ise tamamen düz olmasa bile düze yakın bir saçınız olur ve sadece bir kaç fırça darbesiyle tamamen fönlenmiş bir saç elde edebilirsiniz. Düz saçları olan birinin saçlarına fön çekmesi kadar basittir ve normal şartlarda kuaförlerin bile fön çekerken zorlandığı saçlarınıza uygulama sonrasında evde kendiniz bile fön çekebilirsiniz. Saçlarınızın dalgası çok kıvırcık ve kabarık ise tamamen düz olmasa bile düze yakın bir saçınız olur ve sadece bir kaç fırça darbesiyle tamamen fönlenmiş bir saç elde edebilirsiniz. Brezilya fönü doğru yapıldığında zararı yoktur. Aralıklı olarak yıkıyorum çıkıyorum diye bir şey yoktur. Aralıklı olarak brezilya fönüne bakım yapılması da gerekmektedir.

2014-2015 Saç Modelleri Nelerdir?

Sonbaharda kızıl saçlar ön planda olacaktır. Sarışın olmaktan vazgeçemeyenler için gölge, röfle unutulmazlar arasındadır. Saç kesimlerinin ise omuz hizasında olması gerekmektedir.

Sağlıklı saç kesimi ne kadar aralıklı olmalıdır?

Tamamen kişiye bağlıdır. Her mevsim dönüşlerinde kesilmesi gerekir. Her ay saç sağlığını korumak için saç kısalmadan uçların temizlenmesi gerekir. Saç şeklinin korunması yönünden ise 20 günde bir saçın kesilmesi gerekir. Saç ayda minimum 1cm. maximum 1.5cm uzar. Her ay yarım milimetre keserek saçın sağlıklı uzamasını sağlamış olursunuz. Saçın uçlarını temizlemek, saç sağlığı yönünden çok faydalıdır. Türk kadınları genelde uzun saçı sever ve saçları sağlıksız görünse de kestirmek istemezler. Bu durumu aşarak, kendi tarzlarına uygun sağlıklı saçlara sahip olmak için saç kestirmekten korkmamalarını öneriyorum. Çünkü doğru tarzda kesilmiş sağlıklı saça sahip her kadın çok çekicidir.

Evde yapılacak saç bakımı nasıl olmalıdır?

Saçlara yağ sürülmesindense biz bal sürülmesini öneriyoruz. Bal saçın uzaması üzerinde tek başına etkili değildir ancak çok iyi bir doğal nemlendirici olduğundan saçın sağlıklı uzamasına katkıda bulunabilir. Saçınızın nemlenmesini ve kolay şekil almasını sağlamak için haftada bir balla hazırlanan saç maskesini kullanabilir ve şampuan, saç bakım kremi gibi ürünleri içerisinde bal bulunanlar arasından seçebilirsiniz. Balın saça diğer faydaları ise; yıpranma nedeniyle zayıflayan saç köklerini güçlendirmesi ve tahriş olan saç derisini sakinleştirmesidir.

Saçlarımızı her gün yıkamamız doğru mudur?

Temiz olduklarında ışıl ışıl göründüğü için bazı kişiler saçlarını her gün yıkamaktadır. Evet, her gün yıkandığında temiz ve pırıl pırıl oldukları doğudur. Ancak saçları her gün yıkamak zamanla saçlarınızı yıpratacaktır. Hangi şampuanı kullanırsanız kullanın saçları her gün yıkamak zararlıdır. Her gün yıkama işlemine tabi tutulan saçlar ve özellikle saç derisi zamanla şampuanların ve saça kullanılan diğer kimyasalların etkisiyle cansızlaşacak ve eski parlaklığını yitirecektir.

Dahası şampuanın etkisiyle saç diplerinde ve saç derisindeki saçı besleyen yararlı yağ ve benzeri maddeler görevlerini düzenli olarak yerine getirememeye başlayacaktır. En az iki günde bir yıkanması gerekmektedir. Saçları sık yıkamak saç derisini kurutabileceği gibi uzun aralıklarla yıkamak saçın yapılanmasına sebep olabilmektedir.

Şampuan ve saç kreminin ikisi bir arada kullanılması uygun mudur?

Bakım ayrı şeydir. Saçı temizlemek çok ayrı bir şeydir. Özellikle şampuanlar ve saç kremleri ayrı ayrı seçilmelidir.

Lazer epilasyonun cilt üzerine zararı var mıdır? Kimlere uygulanabilir? Ne sıklıklıkla yapılmalıdır?

14 yaşından büyük erkek-kadın herkese başarıyla uygulanabilmektedir. Yeterli klinik çalışma olmadığı için, gebelik durumunda lazer epilasyon uygulanmaz. Lazer epilasyon yapılacak bölgede lokal enfeksiyon bulunuyorsa, işlem yapılamaz. Epilepsi hastalarına ve kronik deri hastalığı olanlara lazer epilasyon uygulanamaz.

Işığa karşı duyarlılığa sebep olan yüksek doz A vitamini ve tetrasiklin gibi ilaçlarla birlikte lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Işıkla birlikte tetiklenen SLE gibi hastalıkları olanlara lazer epilasyon uygulanmaz. Kalp hastalarına bu yöntemi uygulamıyoruz. Bacak bölgesinde varis varsa da lazer epilasyonu uygulamıyoruz.

Lazer epilasyonla tüm tüylerden kurtulabiliyor musunuz?

Tüylerin yüzde doksanında kesin çözüme ulaşıyoruz. Bazı bölgelerin tamamen yok edilmesi uzun sürebilmektedir. Uzun bir süreç gibi gözükse de yaklaşık 12 ayda tamamen kurtuluyorsunuz.

Lazer epilasyon vücutta istenilen her yere uygulanabilir. Tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler kılı ortadan kaldırır. Ancak kıl kökü yok olmadığı için bir ile dört hafta içinde tüyler geri döner. Lazer epilasyon da ise kıl kökü etkilendiği için tüyler daha geç ve incelmiş olarak geri gelir. Tedavi tamamlandığında sonuçlar ömür boyu kalıcıdır.

Cilt bakımında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Her cilde aynı tip uygulama yapılmaz. Cilt tiplerine göre yağlı ciltlere ayrı, kuru ciltlere ayrı ya da karma ciltlere ayrı uygulamalarda bulunuyoruz. Örneğin sivilceli ciltlere uyguladığımız yöntemi kuru ciltlere de uygulayamayız.

Cilt bakımı ne kadar sürede tekrarlanmalıdır?

Ayda bir uygulanması uygundur. Kullanacağımız maske ya da bakım ürününde markalı ürünler kullanmanın da önemi büyüktür. Kaliteli ürünler seçimine, bilindik ürünleri tercih etmeye dikkat edilmelidir. Biz kaliteli bilindik ve sağlığa dost ürünlerle çalışmaya dikkat ediyoruz.

Bölgesel zayıflamada kullandığınız cihazlar nelerdir? Kavitasyon uygulamanızı anlatır mısınız?

Kavitasyon uygulamasında  bölgesel inceltiyoruz. Kesinlikle zayıflatmıyoruz. Böylelikle istenilen yer incelerek güzelleşiyor müşterilerimiz. Kavitasyon uygulamasında çok su içilmelidir. Bayanlar inceltmek için en çok karın bölgesini tercih ediyorlar. Sanıldığının aksine ağrı ve sancıda olmuyor.Sadece yağların kırıldığı aşamada kulaklarda bir çınlama hissedilebilir.Oda kısa bir süre sonra kesiliyor.Uygulamış olduğumu kişiler bu yöntemden çok memnunlar.

Kirpik uygulamasından bahseder misiniz?

Kirpik uygulamasını özel yapıştırıcı maddeyle kirpiğe birebir uyguladığımız bir yöntem. Böylelikle kirpikler hem daha gür hem de daha uzun bir şekil alıyor. Takılan kirpiklere rimel sürülmezse ve çok sıcak suyla yıkanmazsa uzun bir süre kullanabiliyorsunuz. Örneğin bir –bir buçuk ay süreye kadar kullanılabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
PIRILTI KUAFÖR -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net