Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT > 26. ÖMER SEYFETTİN HİKÂYE YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI
26. ÖMER SEYFETTİN HİKÂYE YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI
Dereceye giren hikâyecilere ödülleri 07 Mart 2015 tarihinde Gönen'de verilecek olan 26.Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmasının sonuçları açıklandı. ...
06-03-2015 13:26
KÜLTÜR SANAT
0 Yorum
4146 Okunma
Haberi Yazdır

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayımlayan Gönen Belediyesi yetkilileri şunları belirtti;
“Gönen Belediyesi, Ömer Seyfettin'in adını ve eserlerini yaşatmaya devam etmektedir. Her yıl düzenlemekte olduğumuz kültür faaliyetleri kapsamında ' Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması' da bulunmaktadır. Bu yarışmanın amacı, Türk Edebiyatı tarihinde seçkin bir yeri olan hemşehrimiz Ömer Seyfettin' in anısını yaşatmak ve edebiyatımıza yeni hikâyeciler ile yeni eserler kazandırmaktır. Onun, eserlerinde edebiyat diliyle anlattığı milli ve manevi değerlerimizi, gençlerimize ve modern zamanlara bu yolla ulaştırdığımızı düşünüyoruz.
Gönen Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği 26. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması'na yurdumuzun çeşitli illerinden çok sayıda hikâye gelmiştir. Gelen hikâyeler, Gönen'de kurulan bir ön jüri tarafından bir ön incelemeye tabi tutulmuştur. Finale kalan hikâyeler, Seçici Kurul üyelerince değerlendirilmiştir. Değerlendirmelerin sonunda dereceye giren hikâyeler ile özendirmeye lâyık görülen hikâyeler belirlenmiştir.
26. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması'na öğrenci, öğretmen ve çeşitli meslek dallarından gelen katılımcıların çokluğu, insanımızın güzel sanat dallarından biri olan edebiyata karşı ilgisinin devam etmekte olduğunun bir göstergesidir. Dereceye giren hikâyecilerimiz ile özendirmeye lâyık görülen hikâyecilerimizi kutluyoruz.”
 

Etiketler :
26. ÖMER SEYFETTİN HİKÂYE YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net