Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > “Kamuda çalışanlar vatandaşın işini kolaylaştırmalı”
“Kamuda çalışanlar vatandaşın işini kolaylaştırmalı”
Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, görevindeki 1001. gününde İl Koordinasyon toplantısında yaptığı konuşmada kamuda çalışanların amacının vatandaşın işini kolaylaştırmak olduğunu söyledi. ...
13-04-2012 12:52
0 Yorum
749 Okunma
Haberi Yazdır

 

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, kamuda çalışanların amacının vatandaşın işini kolaylaştırmak olduğunu belirterek, "Mesai mefhumuna dikkat ederek, mesaiden çalmadan, mesaiye ilave yaparak çalışmalarımıza gayret edeceğiz. Artık çağ değişti. Vatandaşın talebine de, kurumların birbirinden talebine de herkes zamanında sağlıklı bilgi vermek zorunda." dedi.

Balıkesir İl Koordinasyon Kurulu ve İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Arslan başkanlığında yapıldı. Özmerkez'de bulunan İl Genel Meclisi salonundaki toplantıya kaymakamlar, il, ilçe ve beldelerin belediye başkanları, bölge müdürleri ve yatırımcı kuruluşların birinci derece sorumluları katıldı. Vali Arslan, yatırımcı kuruluşların gönderdiği değerlendirme raporlarına göre il genelinde 519 proje olduğunu söyledi. Bu projelerin toplam tutarının 3 milyar 777 milyon lira olduğunu belirten Vali Arslan, "2012 yılı ödeneği 373 milyon lira olacak. Yılın ilk ayları olduğu için harcama miktarı düşük. Miktarı yılın sonunda konuşmamız daha sağlıklı olacak." dedi.

KURUMLARDA YAZIŞMALARA TAKİP

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının vatandaş talebi ve yazışmalar konusunda hızlı olunması gerektiğini belirterek işleri kolaylaştırın dedi. Vali Arslan “ bununla ilgili olarak bir ekip kurdum. Kurumların yazışmalarına bakacağız. Gücenme, darılma olmasın. Biz kendi Valilik yetkisinde olan kurumlar ile ilgili re-sen işlem yapacağız. Bizim işlem yapma sınırımız dışında kalan kurumlar ile ilgili Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler nezdinde işlemlerin takibini isteyeceğiz. Artık çağ değişti. Vatandaşın talebi de kurumların birbirinden talebi konusunda da herkes üzerine düşeni yapmak zorunda. Resmi törenler ile ilgili olarak ise, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir çalışanına kamu görevlisine bir makam vermiş ise, araç vermiş ise, oda vermiş ise bunların bir karşılığı var. Bu görevin bir parçası. Resmi törenlere katılım konusunda da hassasiyet gösterelim dedi. Balıkesir'de görevdeki 1001. gününü geride bıraktığını belirten Vali Arslan, idarecilik hayatında en verimli yıllarının burada geçtiğine değindi. Kar şartlarından yeni çıkıldığını, ülke genelinde kışın sert geçtiğini söyleyen Vali Arslan, kamu hizmetleriyle ilgili aksamalar yaşandığını vurguladı. Her şeyin hesabının iyi yapılması gerektiğine dikkat çeken Vali Arslan, "Bin günlük süre içerisinde Balıkesir'de hem kamu kuruluşları hem de bölge yapısı gereği bize hizmet sunan diğer bölgelerden gelen arkadaşlarla dolu dolu bir çalışma dönemi geçirdik. Güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum. Kamu hizmetlerinin kalitesi ve vatandaş memnuniyeti anlamında mesafe aldık. Bu yıl önümüzdeki birkaç ay içerisinde kamu hizmetlerinden vatandaş memnuniyetiyle ilgili anketler yaptıracağız. Bağımsız kuruluşlar sayesinde durumumuzu görmemiz lazım. Vatandaşın algısının ne olduğunu ölçeceğiz. Kamu hizmet alanlarında bunu yapmayı düşünüyoruz." diye konuştu. Amacın vatandaşın işini kolaylaştırmak olduğunu sözlerine ekleyen Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, şöyle devam etti: "Bir resmi yazı geldiği zaman, olağanüstü bir engeli yoksa mümkün olan en kısa sürede cevap vermek lazım. Birileri bunların sonucunu bekliyor. Kurulan bir ekiple kurumların yazışmalarına örnekleme yöntemiyle bakılacak. Sizlerin alt makamlarınızı uyarmanızı, bunlar hakkında bir sıkıntı yaşanmamasını istiyorum."

BAÜ’DE 8 PROJEYE 43 MİLYON 426 BİN ÖDENEK

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, “Üniversitemizin 2012 yılı yatırım programında 8 adet yatırım projesinin yer aldığını söyledi. Alkan “ Bu projeler için 2012 yılı yatırım programında 43 Milyon 426 bin ödenek tahsil edilmiştir.2012 yılı birinci döneminde devam eden yatırımlar için bu ödeneğin 1milyon 202bin TL harcanmıştır” dedi.

KARAYOLLARINDA 41 PROJE

Karayolları 14’ncü Bölge Müdürü İsmail Kartal yol çalışmaları ile ilgili olarak verdiği bilgiler arasında şunları söyledi:“2012 ödeneği 37 Milyon ve 680 Bin TL nakdi ödeme % 2 gibi gözükse de ödeneğin yüzde 75’ini kullandık, fiziki olarak Ay sonuna kadar ödeneğin tamamını %100 kullanacağız. Balıkesir İlindeki projelerimiz ile ilgili hedefimiz 200 Milyon civarında bir harcama öngörmekteyiz. Balıkesir de 41 ‘e yakın projemiz var. Hemen hemen hepsinde çalışıyoruz. Bu sene yeni ihale edeceğimiz, Manyas Aksakal Susurluk yolunun 11 kilometresini bu sene ihale ediyoruz. Ayın 27 sinde ihalesi olacak.19’ncu kilometreye kadar bağlanmış olacak. İl Koordinasyon Kurulu toplantısının sonunda Vali Yılmaz Arslan, kaymakamlar ile ayrı bir toplantı gerçekleştirildi.


 

Etiketler :
“Kamuda çalışanlar vatandaşın işini kolaylaştırmalı” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net