Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > Melih Çınar Ölüm Yıldönümünde Programlarla Anıldı
Melih Çınar Ölüm Yıldönümünde Programlarla Anıldı
...
28-03-2016 11:10
0 Yorum
501 Okunma
Haberi Yazdır

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi Kurucu Başkanı Melih Çınar Barış Manço Kültür Merkezi’nde Gerçekleştirilen Etkinlikler ile Anıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi Kurucu Başkanı Melih Çınar ölüm yıldönümünde bir dizi etkinlik ile anıldı. Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılan anma programı ve hemen ardından gerçekleştirilen Münire Çınar’ın yönetimindeki sergi açılışı ile anılan Çınar onlarca seveni tarafından unutulmadı.

Anma Programı Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, bir önceki Belediye Başkanı Sedat Pekel, ADD Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık, ADD Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayaalp ve Çınar´ın eşi  Münire Çınar’ın katılımlarının yanı sıra vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Programın açış konuşmasını, ADD Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayaalp yaptı. Melih Çınar’ın kendisine çok şey kattığını belirten Kayaalp yaptığı konuşmada; ‘  Geçmişe dönüp baktığımda hayatın tüm aşamalarında aklın ve bilim ışığında hareket eden, Atatürkçülüğü hayat felsefesi haline getiren, çevresine ışık olan bir lider görüyorum. Onu tanıyan her insanda olduğu gibi benim hayatımda da önemli izler bıraktı. O zaman farkında olmasam da ön görüsü müthiş bir insan olan başkanım beniş bu günler için yetiştiriyormuş. Melih Çınar, çevresine örnek olmuş bir liderdi.’ Dedi.

Daha sonra kürsüye Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Çıktı. Çınar’ın hayatın her alanında kendinden bahsettiren çok değerli bir insan olduğunu belirten Mirza; ‘Onu unutmadık, unutturmayacağız. Az sonra onun kurduğu ‘Atölye M´ sanatçılarının resimlerinden oluşan serginin açılacağı galeriye, eğer ailesi de uygun görürse, Melih Çınar´ın ismini vereceğiz’ dedi.

Başkan Mirza’dan sonra ADD Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık´a söz verildi. Altınışık, insanların, ancak unutulduklarında gerçek anlamda öleceklerine işaret ederken, şunları söyledi: ‘Melih Çınar, öldükten sonra bile bize düşünceleriyle yol gösteriyor. Hepimizi burada topluyor. Bu nedenle onu ölmüş kabul edemeyiz. Melih Çınar hocamızı 1994 yılında, ADD´de Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürütürken tanıdım. Ondan çok şey öğrendim. Her şeyden önce de ondan sevgiyi öğrendim. Eser verenler unutulmaz. Melih Çınar, Atatürkçü düşünceyi yükselten ve yücelten bir kişiydi. Çınar, bu düşünceye çok yakışmıştı.’

Konuşmaların ardından, Melih Çınar´ın kurduğu, hâlen eşi Münire Çınar´ın yönetimindeki  “Atölye M” sanatçılarının resimlerinden oluşan serginin açılışı gerçekleşti. Haber/Kamera : Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Melih Çınar Ölüm Yıldönümünde Programlarla Anıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net