Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > Bandırma Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
Bandırma Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
...
08-04-2016 10:29
0 Yorum
570 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi. Toplam 27 maddenin görüşüldüğü toplantıda,  Belediye Başkanlığının 2015 yılı Çalışma Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Akp meclis üyesi Alp Bostancı'nın konuşmasın da ''CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu'nu kınıyorum ''sözü meclisi gerdi.

Meclis Toplantısı Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın başkanlığında Belediye Meclis Salonunda yapıldı.Toplantıda önceden belirlenen 27 madde görüşüldü. Toplantının açılış konuşmasını Başkan Mirza yaptı. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza nisan ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi.’’ Güney Marmara’nın en önemli kentlerinden biri olan Bandırma'da en güzel hizmetleri yaşama geçirmek için belediye olarak sürdürdüğümüz çalışmalarda bir yılI daha geride bıraktık. 2015 yılına sığdırılan belediye hizmetlerimiz önceki 5 yıl dönemde başlatılan ve son 2 yılda da yeni bir ekiple güçlendirilen sosyal demokrasilik anlayışının örnek çalışmalarıdır. Bandırmada 2014 yılı yerel seçimleri sonrası yeni bir dönemle çalıştık. Büyük şehir yasası kapsamına alınan Bandırma’da bazı hizmetler Büyükşehir Belediyesi'nin yetkisine devredildi.

Büyükşehir yasası ile Bandırma Belediyesi'nin gelirlerinde çok önemli düşüşler yaşandı.  Yüzde kırkları bulan gelir kayıplarına karşın Bandırma Belediyesi'nin hizmet alanı on kat genişledi. Bu yeni dönem seçimler öncesi anlatıldığı gibi bandırma için hiçte güzel bir başlangıç sağlamadı. Bandırma Belediyesi yeni yasa ile büyük ölçüde etkisizleştirilirken, Bandırma Belediyesi Büyükşehir'den doğru dürüst hizmet alamadı. Bence Bandırma’da Büyükşehir Belediyesi sadece tabelalarda kaldı. Büyükşehir yasası sonrası hizmet alanımıza eklenen eski köylerimiz, yeni mahallelerimizin temel hizmetlerinin de en kısa sürede vatandaşlarımızla buluşması sağlanırken, bir yandan da kentin genelini ilgilendiren projelerle Bandırma’da önemli belediyecilik başarıları ortaya koyduk.

Gelir kayıplarımız olmak üzere karşılaştığımız her türlü zorluk ve engelleri aşarak Bandırma Belediyesi  pek çok alanda örnek gösterilen bir kurum haline geldi. 2015 yılı içinde gerçekleştirilen çalışmalarla Bandırma’yı geleceğe aydınlık ,çağdaş bir kent, halkımızı da beyle bir kentte yaşamaktan gurur duyan insanlar olarak görme hedefimize önemli algılar eklediğimize inanıyorum. Faaliyet raporu içinde 2015 yılında Bandırma Belediyesi'nin gerçekleştirdiği tüm çalışmaları bir bütün olarak değerlendirme olanağı bulacaksınız. Bütçe durumundan, personel ve araç gereç envanterlerine mali tablolar, müdürlükler bazında bir yıl içinde gerçekleştirilen belediye hizmetlerine kadar tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekler. Seçim döneminde halkımıza bir söz vermiştik. Gerek görünüm ve hizmet yetersizliğinden büyük sıkıntılara neden olan eski Kapalı Pazar Yeri yerine çağdaş alt yapısı, donanımları halkımızın keyifle alış veriş yapmasını sağlayacak özellileriyle yeni bir Pazar yeri Bandırma’ya kazandıracaktık. Bu sözümüzü büyük ölçüde yerine getirmiş olmaktan büyük gurur duyuyoruz. 2015 yılının Şubat ayında başlatılan Yeni Pazar yerinin şuan yüzde 72’si tamamlanmış durumdadır.”dedi. oy çokluğuyla kabul edildi.

Akp meclis üyesi Alp Bostancı'nın konuşmasın da CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu'nun Aileden Sorumlu Bakan Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerinden dolayı kınadığını dile getirmesi sonrasında salonda  gerginlik oldu.Bunun üzerine söz alan CHP Meclis üyesi Gönül Karabulut Özdemir; “Bir kadın olarak, bir anne olarak beni derinden etkiledi. Neyi Kınadık? Bakanımız:” Bir kereden bir şey olmaz” dedi. Hangi konuda? Taciz, tecavüz. Bu gün Bandırma’da biliyoruz ki çocuğumuzun ensesinde bir öğretmenin el izi var diye darp raporu alınmış ve öğretmenliğinden men edilmiştir. Her sabah bu ülkede taciz ve tecavüzü dinlemek zorunda mıyız? Bu normal bir şey midir? Bunu nasıl kabul ederiz?  neden bizim milletvekilimize darbeyi kınamadınız. Niye siz bunu hak ediyorsunuz? Biz bunu hak etmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partililer bunu hak etmiyor. Şunu da belirtmek istiyorum ki, şehitlerimiz geliyor. Bu gün seçimlerde insanlar ne için korkutuldu? Bize oy vermezseniz, şehitlerin devamı gelecektir denildi.Seçim kazanıldı ama hala şehitler geliyor. Kimse bizi susturamaz. Susturamayacak. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma’nın kalesidir. Öyle de kalacaktır.”ifadelerinde bulundu.

 MHP Belediye Meclis Üyelerinin Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Alparslan TÜRKEŞ’in Bandırma sınırları içerisinde bir caddeye isminin verilmesi talebine Başkan Mirza; cadde isimlerini artık kendilerinin veremediklerini,yetkinin Büyükşehir 'de olduğunu söyledi.Taleple ilgili  Özel Kalem Müdürlüğü yazısının incelenmek üzere İnceleme Araştırma Komisyonuna havale edilmesi Oy birliği ile kabul edildi.

Bandırma belediyesi Nisan ayı olağan toplantısın da yer alan 27 adet gündem maddesi; 1’nci ve 2’nci başkan vekillerinin seçimi ,meclis divan kâtiplerinin seçimi, encümen üyelikleri seçimi, Plan ve Bütçe Komisyon Üyelikleri seçimi, Tarife Komisyon Üyelikleri seçimi, İnceleme- Araştırma Komisyonu Üyelikleri seçimi, İmar Komisyonu Üyelikleri şeçimi, Kıymet Takdir Komisyonu Üyelikleri seçimi, Edincik Mahallesi 5008-5009 Parsellerde İmar Planı değişikliği yapılması, Yenimahalle 103 Ada da İmar Planı değişikliği ,Yenimahalle 131 ada da imar Planı değişikliği , Paşabayır Mahallesi. 1215 Ada da İmar Planı değişikliği yapılması, 100.yıl Mahallesi, 1378 Ada da İmar Planı değişikliği yapılması,İhsaniye Mahallesi. 5“9 Ada da İmar Planı değişikliği yapılması hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü talebi,  incelenmek üzere İmar Komisyonuna havalesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi Belediyede görev yapmakta olan Memur Personele 2016 yılında uygulanacak olan Yan Ödemeler, Özel Hizmet ve Diğer Tazminatlar hakkında İnsan Kaynaklan ve Eğitim Müdürlüğü talebi, İş Makinesi alınması hakkında Fen İşleri Müdürlüğü'nün talebi, mülkiyeti Bandırma Belediyesi'ne ait 600 Evler Mahallesi, 649 ada 2’nolu parselde bulunan arsayı satın alma hakkında Emlak İstimlâk Müdürlüğü taleplerinin yer aldığı maddeler görüşüldü. Görüşülen maddeler oy çokluğuyla kabul edildi./Serhat Barış

 

Etiketler :
Bandırma Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net