Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > "Bugünün Küçükleri, Yarının Büyükleri"
"Bugünün Küçükleri, Yarının Büyükleri"
...
23-04-2016 13:55
0 Yorum
625 Okunma
Haberi Yazdır

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı.

Cengiz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıl dönümünü, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği,  1979 tarihinde de UNESCO tarafından “Çocuk Yılı” ilan edilmesiyletek veevrensel olma özelliği taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

     Sevgili Çocuklar,

Mustafa Kemal Atatürk, Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920 tarihini bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara armağan etmiştir.  Türk çocukları da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta ve dünyaya sevgi, barış ve iyilik mesajı vermektedirler.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, en iyi şartlar altında ve güven içerisinde kaliteli bir eğitim alarakkalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu,milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.Türkiye Cumhuriyeti“Bugünün küçükleri, yarının büyükleri.”olançok kıymetli çocuklar sayenizde yükselecek ve ilerleyecektir.

Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yılını, varlıklarıyla hayatımıza neşe ve sevgi katan çocuklarımız ile tüm dünya çocuklarının “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nı en kalbi duygularla kutluyor, bu anlamlı günde, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum. "

Öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü Koltuğunda

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Karesi Gazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Osman Akyar ve 5. Sınıf öğrencisi Elif Naz Kılıç, 6. sınıf öğrencisi İsmail Asaf Güler ve 7. Sınıf öğrencisi Zeynep Sena Demirbaş’ı makamında kabul etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama ziyaretleri kapsamında ilk olarak Karesi Kayabey Ortaokulu öğrencileri Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret ettiler. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ve Karesi Kayabey Ortaokulu Müdürü Seyfullah Akkaya ve öğretmenleri Beyhan Kartal katıldı.

      Ardından Karesi Kocaavşar Ortaokulu Öğrencileri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u ziyaret ettiler.Ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak, Karesi Kocaavşar Ortaokulu Müdürü Ahmet Çalışkan ve öğretmenleri Güray Karagöz katıldı.

Yine saat 11.30’da Karesi Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu öğrencileri 9.Ana Jet Üst KomutanıTuğg. İshak  Dayıoğlu’nu ziyaret ettiler. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, Karesi Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu Müdür Yardımcısı Huriye Korkmaz, öğretmenleri Neslihan Mizan katıldı.

      23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna Karesi Gazi İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Elif Naz Kılıç, 6. sınıf öğrencisi İsmail Asaf Güler ve 7. Sınıf öğrencisi Zeynep Sena Demirbaşoturdu.

   İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, “Bugün, bizim için çok kıymetli olan çocuklarımızın bayramı. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıdan aldığımız güç ile onların yarınlarını inşa etme gayreti içerisindeyiz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 96. Yılını ve ilk milli bayramımız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum. Ülkemizdeki çocuklar ile dünyadaki çocukların esenliğine, barışına, kardeşliğine, mutluluğuna vesile olmasını diliyorum.” sözlerine yer vermesinin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu önce 6. sınıf öğrencisi İsmail Asaf Güler’e devretti.

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz´den koltuğu devralan 6. sınıf öğrencisi İsmail Asaf Güler, kendisini tanıtarak, "Öncelikle herkesin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullardaki tüm eksikliklerin bir an önce giderilmesini, eğitimin kalitesinin daha da artırılmasını istiyorum.   " ifadesini kullandı.

     Ardından koltuğu devralan 7. Sınıf öğrencisi Zeynep Sena Demirbaş, kendisini tanıtarak, öğrencilerin tümünün bir an önce tablet bilgisayara kavuşmasını ve  EBA’yı daha fazla kullanmalarının sağlanmasını istedi.

Ardından koltuğu devralan 5. Sınıf öğrencisi Elif Naz Kılıç,  okullarda ağaçlandırma çalışmalarının yapılması ile çocukların yaz tatilinde güvenli bir şekilde spor yapabilecekleri spor tesislerinin yapılmasını istedi.

     Öğrenciler kendilerini makamında kabul ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’e teşekkür ettiler.

     İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz de çocuklarımızı bu güzel ve anlamlı günde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek günün anısına öğrencilerimize  hediye takdim etti.

Etiketler :
"Bugünün Küçükleri - Yarının Büyükleri" -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net