Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > Farkındaysak; Gelişiriz Drama Gösterisi
Farkındaysak; Gelişiriz Drama Gösterisi
...
05-05-2016 10:08
0 Yorum
1093 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’da Okullarda görevli rehber öğretmenler, öğrenci velilerine günlük hayattaki sıkıntıları anlatan ‘Farkındaysak; Gelişiriz’ adlı hazırlamış oldukları drama gösterisini sergilediler.

Türkiye’de nadir örneklerden olan drama ve forum Tiyatro yöntemleriyle aile eğitimi çalışmasını yürüten okullarda çalışan Psikolojik danışman ve rehber öğretmenler velilerin gelişimine ışık tutmak amacıyla aile eğitimlerinin bu sene ikincisini düzenledi. Okullardaki rehber öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerinin paylaşılmasının sağlandığı ve ana teması “farkındaysak; gelişiriz” organizasyonuna İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmeni  Ercan Altan konu ile ilgili yaptığı konuşmasında: 'Çocuklarımız dünyaya, hiçbir davranışı biliyor olarak gelmez. Dünyaya gelen bebeğin iyi- kötü, güzel-çirkin, doğru-yanlış’ gibi değer yargıları yoktur. Çocukta gözlemlediğimiz iyi ya da kötü davranışlar, çocuğun çevresiyle özellikle de en yakınındaki ailesiyle kurduğu ilişkileri sırasında öğrendiğini biliyoruz. Biz de Rehber Öğretmenler olarak çocuklarımızın ve öğrencilerimizin gelişiminde ilk ve en önemli görevi üstlenen ailelerimizin yaptıkları doğrularının ve doğru bildikleri yanlışlarının farkına varmalarını sağlayabilmek için bir araya geldik. Sizlere günlük hayatımızda karşılaştığımız durumları içeren ve dört farklı bölümden oluşan drama gösterisi hazırladık.Bizler gözlemledik ki yetkin ebeveyn olma sanatıyla dünyaya gelmiyoruz, okuyup dinlediklerimizden ziyade ebeveynlerimizden ve çevremizden gördüklerimizle anne babalık yapmaya çalışıyoruz' dedi.

‘Farkındaysak; Gelişiriz’ adlı drama 5 Mayıs'ta Barış Manço Kültür Merkezi’nde, 11 Mayıs'ta Gönen’de ve 13 Mayıs'ta Balıkesir Lisesi Konferans Salonu’nda gösterime girecek./Serhat Barış

 

Etiketler :
Farkındaysak; Gelişiriz Drama Gösterisi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net