Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > >
...
01-01-1970 02:00
0 Yorum
454 Okunma
Haberi Yazdır

Gösteriler Buruk Geçti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan Koordinatörlüğünde Atatürk Özel eğitim İlkokulu ve Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim Merkezi'nin Engelliler haftası nedeniyle  öğrencilerin hazırladığı gösteriler  davetliler tarafından ilgi ile izlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşın okunmasından  sonra başlayan gösterilere önceki gün akşam saatlerinde halı sahada maç oynarken kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Bandırma Cumhuriyet Savcısı  Ahmet Biçer için Bandırma Adalet Sarayı önünde tören düzenlenince, protokolün tamamı törene katıldı. Bu nedenle gösteriler protokolsüz geçti. Protokole Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sert, Halk Eğitim Müdürü Yüksel Ülkar  yer aldı.

Atatürk Özel eğitim İlkokulu ve Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin 8 aylık bir zamanda hazırladığı gösteriler izleyen davetliler tarafından büyük beğeni kazandı. Öğrenciler özel yeteneklerini sergilerken sık sık  alkış yağmuruna tutuldular. Halk oyunu, zeybek, semazen gösterisi, şiir dinletisi, tiyatro oyunu gibi birbirinden güzel yeteneklerini ortaya sergilediler.

Atatürk Özel Eğitim İlkokulu Müdürü Algan Kartal "Engelliler haftası nedeniyle öğrencilerimiz performans gösterileri sergileyecekler ancak akşam aldığımız acı bir haberle Bandırma Cumhuriyet Savcısı  Ahmet Biçer'in vefatını öğrenmiş bulunuyoruz. Lütfen bugün yapacağımız kutlamayı eğlence olarak nitelendirmeyin.Uzun süredir hazırlandığımız, bu programı yapmak zorundayız. Protokolü davet ettiğimiz Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürümüz, Garnizon Komutanımız ve diğer protokol üyelerimiz dahil olmak üzere kendileri sabahleyin aradılar,cenazeden dolayı programa katılamayacaklarını bildirdiler. Programın devam etmesi çocukların bu eğlenceden, yaptığı hareketlerden mahrum kalmamalarını o heyecanlarının dinmemesini istedik, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onların bu anlayışı ile programımızı devam ettireceğiz. Programı izlerken  özel eğitimli çocuklar önceden bilmenizi ve bu  çocukların bu çalışmalarını diğer özel eğitime gereksinimiz olmayan  çocuklardan ayrı tutarak, algılarını, hareket kabiliyetlerini, göz önünde bulundurmanızı ve bu çocukların diğer çocuklardan 1 ayda hazırlandıkları anda  6 ila 8 aylık bir süre içerisinde hazırlandıklarını,  göreceğiniz performansları bilerek izlemenizi istiyorum. Özür canda değil, hiç bir zaman canda özür yok, özür bakışlarımızda, özür düşüncelerimizde..."dedi./ Serhat Barış

Etiketler :
-
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net