Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > Söz düellosu sürüyor
Söz düellosu sürüyor
AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan ile Belediye Başkanı Sedat Pekel arasındaki söz düellosu Öztaylan’ın dün yaptığı basın açıklaması ile sürdü. Öğretmen evinde gerçekleşen toplantıda Öztaylan, Kuş Cenneti Festivalinin erotik dans haberleri ile ulusal gündemde yer almasına dair açıklamalarda bulundu. ...
11-06-2012 12:10
0 Yorum
1099 Okunma
Haberi Yazdır

AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, Bandırma Öğretmenevinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Öztaylan’ın açıklamaları ile başlayan ve Pekel’in cevap verdiği çeşitli konular hakkında tekrardan karşı cevap verdi. Basın toplantısı İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu’nun açıklamaları ile başladı. Kasapoğlu, öncelikle Haziran ayı meclisi hakkında eleştirilerde bulundu. Sonrasında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP ilçe binasının açılışını yapmasına dair, “Bunu okuduğumuzda gerçekten üzüldük. Üç yıldır belediye yaptığı hiçbirşey olmadığı için ilçe binasının açılışını yaptırdı. Şunu da merak ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, Bandırma’da belediyeye hiç mi sormadı bunca zamandır bir şey yapmadınız da bana bunun mu açılışını yaptırıyorsunuz diye merak ediyorum.” diye konuştu.

AKP’DE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM.”

Eşref Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamanın ardından İlçe Başkan Yardımcısı Bora Öziş’de açıklama yaptı. Yapımı süren otelle ilgili yaptıkları açıklamada kimseyi hedef almadıklarını, bu çalışmayı yaparken büyük bir zaman harcadıklarını söyleyen Öziş, daha önceki açıklamalarında da söylediği “Biz sadece bu konuda araştırılma yapılmasını istedik.” ifadesini kullandı. Ayrıca Öziş, Başkan Pekel’in karşı açıklamasında kendisine yönelik olarak geçen ifadelere dair de “Başkan Pekel konuyu kelime oyunları ile saptırmakta ve kişiler üzerine konuşmaktadır. Şunu söylemem gerekirse ben şimdiye kadar iki partide üyelik yaptık. 12 yıl DSP’de siyaset yaptım. Şimdide AKP siyaset yapmaya devam ediyorum. AKP’de olmaktan da çok mutlu ve gururluyum. Bu yüzden Başkan Pekel’in hedef saptırmaya yönelik şahsımı hedef alan açıklamalarını polemik yaratmamak için ciddiye almıyorum.” dedi.

SEDAT BEY TUZU FAZLA KAÇIRDI.”

Konuşmaların ardından Cemal Öztaylan açıklamalara başladı. İlk olarak festivalde erotik dans başlığı ile gündeme gelen haberlere yönelik olarak açıklama yapan Öztaylan, “Ben il, ilçe ve Milli Eğitim Bakanlığına sordum. Bu dançılara diploma vermek onların görevi değilmiş. Heralde görevli olarak Sedat Pekel bu dansçılara diploma verdi.” dedi. Bayanların yemek yapımından örnek veren Öztaylan, “Bayanlar yemek yaparlar. Çok güzel olsa da tuzu fazla kaçarsa o yemek yenmez. Sedat Bey tuzunu çok kaçırdın. Biraz daha koyarsan kokmayacak.” ifadelerini kullandı.

SAHİL BANDINDAKİ SORUN ÇÖZÜLDÜ.”

Sahil bandındaki esnafları etkileyen ve bazı yerler hakkında verilen yıkım kararlarına dair de sorunun çözüldüğünü açıklayan Öztaylan, görülen davalardaki avukatların ortak isteği ile bu yıkım kararlarının iptaline dair kararın çıktığını söyledi. Öztaylan, Kaymakam Ali Mantı, mal müdürlüğü ve milli emlak ile görüştüklerini ve yıkım kararının iptalinin yazımından sonra yapılan itirazla sistemin eski haline dönüşeceğini ifade etti.

EK SÖZLEŞMENİN DIŞINDA BİR EK SÖZLEŞME DAHA VAR.”

Milletvekili Öztaylan, yapımı süren otel ile ilgili olarak bir ek sözleşmenin daha olduğu iddiasında bulundu. Daha önce otel yapımı ile ilgili olarak ek sözleşme yapıldığı ve bu sözleşmenin yasal olmadığı şeklinde açıklamalarda bulunan Öztaylan, Başkan Pekel’in yaptığı karşı açıklamanın ardından, “Bu noterde yapılan ek sözleşme varya buna ek olarak bir sözleşme daha varmış. Bu toplantıdan sonra işte o sözleşmeyi kendiler açıklamazlarsa ben açıklayacağım. İşte o zaman bombanın pimini çekeceğim.”dedi.

 

Milletvekili Cemal Öztaylan yaptığı açıklamalara Belediye Başkanı Sedat Pekel’in yaptığı açıklamalara cevaben hazırladığı bir metin ile devam etti. Pekel’in daha önce yapılan açıklamalara başlıklar halinde verdiği cevaba aynı yöntemle cevap veren Öztaylan, yüklenici firmaya çıkar sağlandığına dair iddiasını yineledi.

ŞOVA YÖNELİK BİR HAREKET”

Namık Havutça’nın Bandırma’nın il olmasına dair kanun teklifi hazırladığı; bunu Balıkesir Milletvekillerine sunacağı ve imzalanmasını isteyeceği haberleri hatırlatılıp, “Siz imzalayacak mısınız?” sorusu yöneltilen Öztaylan, kendisinin çok önceden benzer bir çalışmasının olduğunu ve dikkate alınacaksa zaten o talebin dikkate alınacağını söyledi. Öztaylan, Namık Havutça’nın girişimini ise siyasi bir şov olarak yorumladı.

 

 

 

 


 

Etiketler :
Söz düellosu sürüyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net