Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Kaleci Olmak İsteyene Çeri’den Ücretsiz Eğitim
Kaleci Olmak İsteyene Çeri’den Ücretsiz Eğitim
...
15-06-2017 09:54
SPOR
0 Yorum
260 Okunma
Haberi Yazdır

Milli kaleci ve futbol yorumcusu Hüseyin Çeri, kaleci olmak isteyen 6-13 yaş arası çocuklara Bandırma Gençlerbirliği Futbol Okulu’nda ücretsiz eğitim vereceğini söyledi.

“Sadece Bandırma’da değil ülkemizde ciddi anlamda geçen senelere nazaran pek kaleci çıktığını göremiyoruz” diyen Milli kaleci ve futbol yorumcusu Hüseyin Çeri” Kaleciye bakış açısı ve sorumluluğu çok daha fazla olduğu için ister istemez kaleci olma düşüncesinde olan çocuklarımız bu işten kendilerini sıyırıyorlar” dedi.

Hüseyin Çeri” Çocuklarımız hep forvet oynayayım, hep gol atayım istiyorlar. Bu şekilde öne çıkan anlayış, ister istemez kaleci bir gol yediğinde arkadaşları tarafından hor görülen, kızılan bir mevki olduğu için kaleci olmak istemiyorlar. Bandırmada da bu konuda takımların kaleci eksikliği söz konusu. Özellikle bu yıl itibariyle bir sorumluluk aldım. “Ben Kaleci Olmak İstiyorum” sloganıyla yola çıktık. Kim ben kaleci olmak istiyorum diyorsa kapımız açık. Ücretsiz bir şekilde kaleci olmak isteyen arkadaşlarıma eğitim vermek istiyorum. 6-13 yaş arası ben kaleci olmak istiyorum diyenler Bandırma Gençlerbirliği Spor Kulübüne gelip kayıtlarını rahatlıkla yaptırabilirler” dedi.

                                     “Eski kaleci olduğum için eğitimi ben sürdüreceğim”

Çeri” Ne yazık ki bugünün koşullarında futbol federasyonunun bu konuda hiçbir adımı olmadığını söyleyebilirim. Benim gibi derdi spor olan, futbol aşkı ile yanıp tutuşan vatandaşları çok üzüyor.  Doymuş insanlardan bir katkı beklemek çok yanlış. Maalesef federasyon seçimleri olduktan sonra herkes kendi kadrosunu kurmaya çalışıyor ama sadece para.  Şunu söylemek istiyorum, siz hiç Futsal Milli takımı duydunuz mu? Oysa Futsal Milli takımı var ama sadece adı var.  Sporun içindeyim, bende bir katkı sağlamak istiyorum. Çocuklarımızın ilgi alanında futbolda bir şeyler yapabilir miyiz çabası içindeyiz.  Şuan da federasyonun Türk futboluna hiçbir katkısı yok.

“Gol yiyen kaleci tepki görür, gol atan oyuncu tebrik edilir”

Bir takım maç yaparken 11 kişi ile oynuyor.  En son oynayan kişi kaleci ve hata yapma şansı yok. Örneğin, bir santrafor 5 tane gol kaçırır, son dakikada 1 gol atar en büyük santrafor olmuştur çünkü maçı kurtarmıştır.  Kalece ise 90 dakikada harikalar yaratmıştır. 4-5 tane gol kurtarmıştır, takıma moral olmuştur, enerji ve motivasyon vermiştir. Bu bir gerçek, kaleci ne kadar gol kurtarırsa, önünde oynayan arkadaşlara güven verir,  ama küçük bir hata yaptığında top file ile buluşur. Her şeyden önce “Ben Kaleci Olmak istiyorum” derse eğer biraz cesaretli olması gerekiyor. Cesaretli olan, yetenekli olan arkadaşlarımızın üzerinden işimize devam etmek istiyoruz”. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
Kaleci Olmak İsteyene Çeri’den Ücretsiz Eğitim -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net