Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Uğur “Balıkesir’in Önünü Açacağız”
Başkan Uğur “Balıkesir’in Önünü Açacağız”
...
19-06-2017 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
285 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, her yıl Ramazan aylarında basın mensuplarına yönelik geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine bu yıl da ev sahipliği yaptı. Uğur,daha sonra basın toplantısı düzenleyerek Balıkesir’in önünü açacak, Balıkesir’i marka yapacak projelerle ilgili bilgi verdi.

Büyükşehir Belediyesi vizyon projelerinden olan Çay Deresi Rekreasyon Alanı’nda hizmete giren Avlu’daki iftar yemeğinin ardından basın toplantısı düzenleyen belediye başkanı Edip Uğur, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Uğur” Balıkesir çok büyük bir şehir, doğasıyla çok zengin. Bizler de Balıkesir’in zenginliğini marka yapmak, ortaya çıkarmak, ülkeye tanıtmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Balıkesir Avlu Türkiye’de konuşulur hale geldi. Balıkesir’imizin plajlarındaki Mavi Bayrak sayısını 22’ye yükselttik. Ayvalık Sarımsaklı, Altınoluk Antandros, Altınoluk Özdemir Sitesi Önü Halk Plajı, Burhaniye Öğretmenevleri Mahallesi Halk Plajları ve Sarımsaklı mavi bayrak almaya hak kazandı” dedi.

BANDIRMA’YA 3 ADET KAVŞAK DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Düzenlediği basın toplantısında Bandırmalı gazetecilerin sorularını cevaplayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur” Bandırma ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 3 tane kavşak düzenlemesi yapacağız. Liman AVM önü, 6. Ana Jet Üssü ve Ordu Caddesi’nde hemzemin geçidi yapımı en kısa zamanda başlayacaktır. Tren yolunun bu kadar çok çalıştığını Ramazan’da Avlu’da olduğum zaman yanındaki tren yolundan geçen trenlerden anladığım için çok sık kullanılıyor. O trenler sürekli Ordu Caddesinden geçiyor. Bunun beraberinde yüksek hızlı trenin gelmesiyle de o yol tamamen çıkmaza girecektir.

Bir taraftan da Bandırma Tematik Park’ın yapımı ile ilgili proje müellifleri ile proje görüşmelerimiz devam ediyor. Projeler hazırlandıktan sonra yapımına başlayacağız. Aynı zamanda bizim aldığımız caddeleri sağlıklaştırma çalışması, yine Bandırma Meydanı’ndaki Bandırmalı esnafımıza kafeleri verdik alanlar da memnun, vatandaşlar da memnun. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza meydana sahne de kurmam deyince büyükşehir olarak sahnemizi de kurduk. Orada çeşitli etkinlikler, gösteriler sahneliyoruz”.

KAZILAN YOLLAR KAPANACAK

Geçtiğimiz hafta hem televizyonumuzda hem de gazetemizde “Sürücü Kursları İsyanda” başlıklı çıkan haberimizle ilgili açıklamada bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur” Baski tarafından kazılan yollar en kısa zamanda kapatılacak. Tabi ki sürücü kurslarımız mağdur olmasın. Eskiden nerelerde çalışmalarını sürdürüyorlarsa, yine aynı yerlerde sürdürmeye devam edecekler. Ben konuyla yakından ilgileneceğim” dedi.

BANDIRMASPOR’UN DÜŞTÜĞÜNE TABİKİ ÜZÜLDÜK

Balıkesir’de iki önemli takımımız var. Bandırmaspor maalesef ki 1 puanla kümeden düştü. Balıkesirspor’da ortalarda geziyor. Futbol işi şans işi, büyük kulüpleri de görüyoruz. Trilyonlar harcıyor ama netice yok. Bizler de istiyoruz ki şehrimizin takımları baskette, futbolda, voleybolda, güreşte ve daha birçok branşta başarılara imza atsın. Takımlarımıza her zaman destek oluyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak icraat adamıyım, sanayiciyim, yatırımcıyım, girişimciyiyim. Ben başladığım bir işi yapana kadar mücadele ederim. Desteklemekle, sevmekle bir iş olmuyor. Bu büyük iki takımımızı el bir birliği ile büyütmek lazım, sağlıklı hale getirmek lazım. Takımlarımızı belli bir gelir seviyesine getirip yaşatmalıyız.

BALIKÇI BARINAĞI İÇİN HAZİNE KARARI VAR

Basın toplantısında Erdek ilçesi ile ilgili soruları da cevaplandıran Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur” balıkçı barınağını biz yıkmadık, bunda hazine kararı var. Herkes bizim yıktığımızı zannediyor ama yanlış biliyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur” Erdek’te ilgili çalışmalarımız devam ediyoruz. Aynı zamanda taş restoran olan Hadrianus tapınağı siluetini taşıyan Arteka Taş restaurant kıyı kenar çizgisi işgali içinde Maliye tarafından yıkımı sağlandı. Arteka Taş restaurant´ın enkaz arsası ile başlayan turizm´e Büyükşehir tarafından önceki yıl işletmesine müsaade etmediğimiz Blue Beach (Mavi ay) hurdacıya ihale edilerek söküldü. Yıkılan alana Fırıntaş olarak büyük bir büfe koyuyoruz. Çuğra Mevki’de bulunan dalgıç kulübüne ait konteynıra durmaları için müsaade ettim. Beach işletme sahibi de işletmeciliğine devam edecek ve Fırıntaş büfesini o alana yerleştirdik, o da orada işletmesini yapacak.

Erdek Balıkçı barınağına hazine tarafından yıkım kararı var. Balıkçı barınaklarının ne yasal izni var, ne işletmecilik izni var. Birde onun üzerine bir kat çıkıp kafe yapmak yasal değil. Alt kısımdaki balıkçı barınaklarına müsaade yok, sen gel birde onun üzerine kafe işletmeciliğini yapıp onlardan para alıyorsunuz. Biz balıkçılara dokunmadık ki!. Balıkçı barınağını biz yıkmadık, hazine kararı var”

 ZİBİDİ GAZETECİLER KİM?

Basın mensuplarına verdiği iftar yemeğinden sonra toplantı yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, konuşmasının bir bölümünde isim vermeden” Bazı zibidi gazeteciler var” diyerek herkesi zan altında bırakmıştı. Başkan’ın kimlere kızdığı, kimleri kastettiği anlaşılmamakla beraber çoğu gazeteciler başkanın “zibidi” diye tabir ettiği gazetecilerin isminin açıklanmasını beklemişti ama Uğur konunun üzerinde fazla durmayıp soruları cevaplandırmaya devam etti. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
Başkan Uğur “Balıkesir’in Önünü Açacağız” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net