Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Erhan Elmastaş Adaylığını Açıkladı
Erhan Elmastaş Adaylığını Açıkladı
...
23-06-2017 10:17
SPOR
0 Yorum
418 Okunma
Haberi Yazdır

Belediye Başkanı Dursun Mirza ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Erhan Elmastaş bir dönem daha bordo beyazlı takımda başkanlık yapmak için aday olduğunu açıkladı.

Daha önce aday olmayacağını açıklamasına rağmen Göksel Karlahan’ın yaptığı basın toplantısından sonra rengin değiştiğini ve başkanlığa aday olduğunu söyleyen Erhan Elmastaş” Bandırmaspor kurulduğundan bu yana sahipsiz kalmadı ve sahipsiz kalmayacaktır” dedi. Elmastaş, yönetim kurulunda görev yapacak isimlerinde henüz belirlenmediğini ifade ederek” içeriden ve dışarıdan listemizde yer alacak bazı isimler olacak, bu da genel kurul günü açıklanacaktır” dedi.

“Bir dönem daha başkanlığa adayım”

29 Haziran Perşembe günü yapılacak olağan genel kurulda Bandırmaspor kulübü başkanlığına adaylığını açıklayan Göksel Karlahan’dan sonra Erhan Elmastaş’ta başkan adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Belediye başkanı ve Bandırmaspor onursal başkanı Dursun Mirza ile basın karşısına geçen Erhan Elmastaş” Kongre ile ilgili son bir kez daha basın toplantısı yapalım dedik. Aslında aday olmayacaktım ama Göksel Karlahan’ın bazı açıklamalarında bizi yersiz suçlaması ve basına yanlış bilgi aktarması nedeniyle bir dönem daha başkanlığa adayım. Kulübü her türlü zararlardan korumak için aday oldum. Bandırmaspor bu kentin marka değeridir ve hep birlikte bu takıma sahip çıkmalıyız” dedi. Elmastaş” Göksel Karlahan’ın kulüpten şahsi alacağı 80 bin liranın biraz üzerinde. Alacağını tahsil etmek için bize yazılı dilekçe verdi. Benim şahsi alacağım daha fazla ama hiçbir zaman bunu gündeme getirmedim. Alacağımı genel kurul günü üyelerin huzurunda açıklarım. Her kulübün borcu da, alacağı da olur, bunlar zamana yayılarak alınır ya da ödenir”.

“Ben Karlahan’dan 2 milyon lira istemedim”

Belediye Başkanı Dursun Mirza,” Göksel Karlahan bana gelip başkanlığa aday olacağını söyleyince ben de kendisine şöyle dedim. Bu kulübün 2 milyon lira nakit paraya ihtiyacı var, bunu temin edebilir misin? Yani yönetim olarak diye sordum, o da bana” benim nakit param yok ama projelerim var bulurum” dedi. Aramızda geçen bu konuşmayı çarpıtarak” Başkan benden 2 milyon lira peşin para istiyor” demiş. Ben ondan niye para isteyeceğim, sadece kulübün bu kadar paraya ihtiyacı var” dedim. Borçlar var, değişik harcamalar var, iç transfer, dış transfer ücretleri var. Bunlar sıcak para akışıyla olur.

“Göksel Karlahan’a ifadelerinden dolayı kırgınım

”Göksel Karlahan’a ifadelerinden dolayı kırgınım.  Şunu bilsinler ki, Bandırmaspor sahipsiz değil. Bandırmaspor’u siyasete alet etmesinden söz ediyor.  Birde kulüpte ufak tefek bölünmeler yaşanıyor.  Kulüp hakkında vurucu, kırıcı, dökücü,  ithamlardan uzak durmak gerekir. Karlahan konuşmasının bir bölümünde“benim arkamda büyük ağabeylerim var” diyor. Bu güne kadar büyük ağabey göremedim belki bundan sonra da görürüz.  Aynı zamanda Dursun Başkan neden bu konunun üzerinde çok fazla duruyor? Tek seçici mi? O mu karar verecek? Bu kelimeler etik değil. Burada Bandırma Belediye Başkanı sıfatıyla gönüllü olarak sorumluluk alıp bu işi yapmaya çalışıyorum. Ama kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok.  Bu ifadelerden dolayı üzüntü duydum.

 

 

Son zamanlarda internet üzerinde bilgi kirliliği var. Bu kirlilik Bandırmaspor’u zedeliyor. Bandırmaspor ile ilgi kullanacağımız kelimelere çok dikkat etmemiz gerekir. Hata yapma Bandırma ve Bandırmaspor’un farklı yerlere çekilmesine sebep olur.  O yüzden gelen kurul öncesi son bir basın toplantısı yapalım istedik.  Bandırmaspor kurulduğu tarihten bu yana hiçbir zaman sahipsiz kalmamıştır ve kalmayacakta. 

En son 20 gün kadar önce bir basın organımızda Göksel Karlahan’ın başkanlığı çıktı. Arkasından ben 1 oyda olsa adayım, Bandırmaspor’u sahipsiz bırakmayacağım diye Göksel Karlahan arkadaşımız başkanlığa adaylığını açıkladı.  Yapmış olduğu konuşmalar yüzünden Bandırmaspor’u küçültücü kelimeler sarf etti.  Bundan dolayı çok büyük rahatsızlık duydum.  Bandırmaspor hiçbir zaman sahipsiz kalmadı ve kalmayacaktır.

Mehmet Kılkışlı dönemin de otobüs alarak üst düzey katkımızı ortaya koymuştuk.  Mehmet Kılkışlı bıraktığında takımı ortada bırakamazdık. O dönemde takımı sahiplendik. Sanayici iş adamlarına giderek görüştük. Başkanlık için ve o dönemde iş adamları arasında Göksel Karlahan da vardı.  O zaman ben alamam demişti. Erhan Elmastaş da dayanışma için de oluruz. Dediğimiz için Sağ olsun bu yükü yüklendi.  Bu zor görev’de de bize kısmet oldu. Bandırmaspor tarih’inde ilk defa 1. Lige yükseldi.  Ekonomik zorluklar o zamanda yaşadık ama el birliği ile aşmasını bildik.  Biz o dönemde 1 milyon 600 bin lira şampiyonluk primi ödedik.  1. Lig de de başarılı olmak için çok büyük heyecanla, mücadeleyi, çabayı vererek  Erhan Başkanla beraber bu takımın kurulmasında katkıda bulunduk. Geriye dönüp baktığımızda şampiyon olan bir takım varsa başkan ve yönetim başarılıdır. Ama düşen bir takım varsa yönetim ve başkan başarısızdır. “

 

Elmastaş, Karlahan’ın istifa mektubunu okudu

Erhan Elmastaş, Göksel Karlahan’ın mektubunda şu sözlere yer verdiğini söyledi.“Yöneticiliğe gelecek arkadaşımızın Bandırmaspor’umuzun faaliyetini sürdürebilmesi için maddi desteklerde bulunması gerekir.  Bu maddi destek geçici olup geri vermek şartıyla o parayı iade edeceğiz.  Bandırmaspor ile ters düşmemek için lüzum gereği istifa ettim.  Kulübe verdiğim paranın bir kısmını nakit veya çek olarak verilmesini talep ettim.  En son dile getirdiğimde de dilekçe ile talep etmek konusunda söylemde bulundunuz. Şahsıma iyi niyet çerçevesinde paramın iadesini talep ediyorum.  Şahsım adına kulübe borcum varsa hesabımdan çekilmesi ve helalleşmesi ricasında bulunuyorum.   Ayrılığım sonrasında Bandırmaspor’u ömrüm boyunca destek vermeye devam edeceğim. Yaklaşık 80 bin lira ayrıca bin lira ve 800 lira adak olarak şahsım adıma ödedim”. /Ahmet Türkmen-Serhat Barış

 

 

 

                                                                      

Etiketler :
Erhan Elmastaş Adaylığını Açıkladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net