Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Reddit değerini 1.8 Milyar Dolara Yükseltti
Reddit değerini 1.8 Milyar Dolara Yükseltti
...
08-08-2017 10:18
TEKNOLOJİ
0 Yorum
159 Okunma
Haberi Yazdır

San Francisco merkezli kullanıcı sayısı 300 milyonu yakalayan önde gelen internet topluluklarından biri olan Reddit, aldığı 200 milyon dolarlık son yatırımla değerini 1.8 milyar dolar gibi bir rakama yükseltmiş oldu.

Şirketin CEO’su konumunda olan Steve Huffman yaptığı açıklama ile, Silikon Vadisi’nin önde gelen yatırımcılarından alınan 200 milyon dolarlık yatırım ile 1.8 milyar dolar değere yükseldiklerini ve yayılım alanlarını genişleterek çok daha fazla kişiye çok daha çeşitli hizmetler sunacaklarını belirtiyor. İlk değişik olarak ise 2005 yılından beri aynı şekilde hizmet veren anasayfa tasarımı olarak gösteriliyor.
En önemli noktalardan biri de sabit bir gelir kaynağı bulunmaması olarak gösterilen Reddit, bu sorunun üstesinden gelmek için kolları sıvamaya başlayacak. Bu konuda şirket kullanıcıların videolarını paylaşabileceği bir sistem altyapısı hazırlığında olduğunu belirtiyor. Bu sistem hayata geçtikten sonra Reddit ise videolar içine reklam gerçekleştirerek gelir modeli oluşturacak.
Reddit, kullanıcılarının yüzde 80 gibi bir oranının hala masaüstünden siteye giriş yaptığını ve sadece onların değil mobil kullanıcılarında deneyimini arttırmak adına bu yatırımların yapıldığını ve oldukça iyi bir tablo çizileceğini vurguluyor. Şirket tüm bu planlamalar doğrultusunda 140 olan çalışan sayısını 300 civarına çıkarmanın planlarını yapıyor.

Etiketler :
Reddit değerini 1.8 Milyar Dolara Yükseltti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net