Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Aldığı Ekmek Küflü Çıkan Vatandaş Yardım İçin Muhtarın Kapısını Çaldı
Aldığı Ekmek Küflü Çıkan Vatandaş Yardım İçin Muhtarın Kapısını Çaldı
...
10-08-2017 10:36
GÜNDEM
0 Yorum
385 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’da fırından aldığı ekmek küflü çıkınca hemen İlçe Tarım Müdürlüğünü ve Zabıta’yı arayan vatandaş, buralardan destek alamayınca çözümü mahalle muhtarında aradı.

Sunullah Mahallesi’nde yaşayan Ozan Kapçak, ekmeği fırından aldıktan sonra eve gittiğinde ekmeğin içinin tamamen küflenmiş olduğunu gördü. Hemen tarım ilçe müdürlüğü ve zabıtaya konuyu bildiren Ozan KAPÇAK buralardan beklediği desteği göremeyince konuyu mahalle muhtarı Şener Arabacılar’a giderek yardım istedi.

Konuyu gazetecilere anlatan Sunullah Mahallesi Muhtarı Arabacılar, ekmeği alınan fırına götürdüklerini ancak fırından konu hakkında çözüm üretilmediğini söyleyerek mahalle sakini Ozan Kapçak’ın mağdur olduğunu ifade etti.

Sunullah Mahallesi Muhtarı Arabacılar, “8 Ağustos itibariyle Ozan Kapçak adında bir vatandaşımız muhtarlık binasına bir adet fırından aldığı ekmeği bana getirdi. Ekmeği pazartesi günü aldığını ve ekmeğin de küflü olduğu söyledi. Fırın sahibine geri giderek ekmeğin küflü olduğunu fakat iadeli yerden aldığını söyleyerek geçiştirdiler.  Vatandaşımız da bilinçli olarak Bandırma Belediye Zabıtası’na gidiyor onlar ise Bandırma Tarım İlçe Müdürlüğüne müracaat etmeleri hakkında bilgilendirmişler.  Kapçak arkadaşımız telefonla irtibat kurarak ekmeği, de bana bırakıp benden alınması söylenmiştir. Maalesef ki Tarım İlçe Müdürlüğü’nden gelen giden yok.  Fırınlar denetleniyor mu? denetlenmiyor mu ?  hiç belli değil. Bunları kim denetleyecek vatandaş dahi bilmiyor?  Vatandaşlarımız fırınlarını iyi seçsinler ve aldığı ekmeği de bilsinler.  Dışarıdan gelen ekmek ve unlu mamulleri almasınlar” dedi.  /Levent Karaçay-Serhat Barış

Etiketler :
Aldığı Ekmek Küflü Çıkan Vatandaş Yardım İçin Muhtarın Kapısını Çaldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net