Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Milletvekili Kırcı Marmara Medya Grubu’nu Ziyaret Etti
Milletvekili Kırcı Marmara Medya Grubu’nu Ziyaret Etti
...
11-08-2017 10:17
GÜNDEM
0 Yorum
346 Okunma
Haberi Yazdır

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Sema Kırcı Marmara Medya Grubu’na ziyarette bulundu.  Kırcı’nın ziyaretinde AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, yönetim kurulu üyeleri Halil Özümüt ile Hasan Basri Şenyaz’da hazır bulundu.


Marmara Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ümit Babacan ve Yazı İşleri Müdürü Canan Babacan tarafından karşılanan AK Parti Balıkesir milletvekili Sema Kırcı, Gazeteci Ahmet Türkmen’in sorularına açık ve net cevap vererek hem çalışmalarla ilgili bilgi verdi hem de siyasi gündemi değerlendirdi.

Çalışmalarınız nasıl geçiyor, seçim bölgelerinin her yerine ulaşma şansınız oluyor mu?

Aslında şöyle bir algı var, gittiğimiz yerlerde birkaç gündür saha da dolaşıyorum, köyleri geziyorum. Merkezdeydim, dün de Edremit’te, Akçay da, Altınoluk ta biraz dolaştık, bugün de Bandırmadayız. Herkes diyor ki seçim mi var? Niye geliyorsunuz? Bende diyorum ki, ben seçim olmadan da geliyordum size ki daha sonra eleştirmeyin seçimden seçime geliyorsunuz diye ve hakikaten birkaç gündür gezimizden yola çıkacak olursak sahadan aldığımız kaynakları hiçbir yerden alamıyoruz. Halkın bir takım talepleri, şikayetleri var. Üreticiden doğrudan dinleme imkanımız var. Siyasetçi, halkla Ankara arasında bir köprü vazifesi görüyor ve bu vazifeyi en iyi şekilde Ankara’ya aktarabildiği ölçüde şehrine faydayı öyle sağlayabilir. Bunun da en sağlıklı yolu doğrudan iletişim halinde olmak. İnsanların küçük ufak tefek sorunları var belki ama doğru mecrasını veya çözüm yolunu bulamamışlar, biz bu sorunları dinliyoruz. Elbette ki her sorunu çözmek gibi bir iddiamız yok ama vatandaşı dinlemek, dokunmak, tokalaşmak çat kapı ziyaretler yapmak onlara şu mesajı veriyor. Bizim devletimiz, bizim yanımızda, milletvekilimiz bizim yanımızda, bizim sorunumuzu önemseyen, bizi önemseyen biri var bunu paylaşıyoruz, bence bu ziyaretin en büyük faydasını biz görüyoruz. Çünkü siyasetçinin insanlarla kurduğu gönül köprüsünü kuruyoruz. Çok büyük bir keyifle ziyaretleri gerçekleştiriyorum. Size de gelmeyeli uzun zaman olmuştu sanırım seçim zamanında olmuştu.Bu bağlamda da  ilçe başkanımızla sizleri göremeye geldik. Balıkesir çok geniş bir alan, Balıkesir vekili olunca çok büyük bir coğrafyayı gezmiş oluyoruz o da bizi zaman zaman sıkıntıya sokuyor.

Seçimler öne çekilebilir mi,  bakanlık teklifi gelirse nasıl karşılarsınız?

Şu andaki gündeme göre 2019 dan önce seçim olmaz. Sayın Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın parti grubuyla yaptığı toplantılarda belli bir takım planlar yapıldı. Parti kongrelerimiz başlıyor. 2018  yılında parti kongrelerimizi tamamlamayı düşünüyoruz. İlçe kongrelerimiz başladı, belde kongrelerimiz başlayacak. Balıkesir’de de 26 Ağustos’tan itibaren kongrelerimize başlıyoruz. Önümüzdeki hedefimiz bu takvimi işletmek. Sayın Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gibi biraz teşkilatlarımızda kan değişimi sağlamak, ekibi güçlendirmek gerekiyor.  2019 zor bir yıl olacak, bizim planlarımız 2019 da seçim olacağı varsayımıydı ona göre hazırladık kendimizi.

Diğer sorunuz çok uzun vadeli bir soru. 2019 çok uzun bir tarih, 2019 dan sonraki durumlar çok farklı ama tabi siyasetteki her görev çok önemli. Ben siyaset tabanından gelmiş bir insanım, yaptığım en küçük görevi de çok önemseyerek yaptım. Bugünde çok önemli bir makamdayım. Balıkesir milletvekili olmak, meclisin 550 kişi arasından seçilmiş olmak çok kıymetli bir görev. Bunlar nasip işidir, siyaset tecrübem bana şunu öğretti;  bir şeyi çok istediğiniz zaman sizin için çok hayırlı mıdır bilmezsiniz, hayatının son kariyerini bakanlık koltuğunda çok kötü bir şekilde sonlandıran siyasetçileri de gördüm ben o yüzden Allah’tan dilediğim tek bir şey var hakkımız da hayırlısını versin ve altından kalkamayacağımız hiçbir görevi bize vermesin çünkü, hakkıyla yerine getirebilmek çok büyük mesuliyet.


Cumhurbaşkanı Erdoğan metal yorgunluğundan bahsediyor, AK Parti Bandırma teşkilatında metal yorgunluğu var mı?

Ben hissetmiyorum, ekip arkadaşlarımız, ilçe başkanımız yönetimdeki arkadaşlarımızda çok şevkle çalıştık. Birkaç seçimden beri ve teşkilatlarımız şu iki yıllık süre zarfında iki seçim atlattı. 15 Temmuz süreci atlattılar, bir referandum süreci atlattılar, bunların her birisi aslında bir seçim sürecidir. Teşkilatlar maddi ve manevi çok yoruldular ama ben arkadaşlarımın hepsine müteşekkirim. Bu anlamda tabi sayın başkanımızın bileceği iş. Teşkilat onun sorumluluğu altında, kendi ekibinde bir değişim isterse yapar ama bu onun tasarrufunda olacak. İş bu konularda işin doğrusu teşkilatımızın kaptanı o. Buraya geldiğimiz zaman sağ olsun bizimle istişare olur ama çok fazla işine müdahale etmem. /Ahmet Türkmen-Serhat Barış

Etiketler :
Milletvekili Kırcı Marmara Medya Grubu’nu Ziyaret Etti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net