Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Windows 7 Kullanım Oranları Yükselişe Geçmiş Durumda
Windows 7 Kullanım Oranları Yükselişe Geçmiş Durumda
...
12-08-2017 10:00
TEKNOLOJİ
0 Yorum
213 Okunma
Haberi Yazdır

Oyun dünyasının çok yakından tanıdığı ve değer verdiği dijital eğlence platformlarından olan Steam ay bazındaki istatistiklerini yayınladı. Temmuz ayında yayınlanan istatistiklere göre Windows 7 kullanım oranında şaşırtıcı derecede artış olduğu gözlerden kaçmıyor.

Microsoft tarafından artık emekliye ayrılan işletim sistemi olan Windows 7 tarafında olan bu yükseliş oldukça şaşırtıcı karşılanıyor. Windows 7’nin 64 bit mimariye sahip sürümünün kullanım miktarı %0.86 oranında yükselerek %32.91’e ulaşmış durumda. Windows 10’nun 64 bit versiyonu ise %0.74’lük düşüş yaşaması ile %49.59’e civarında seyrediyor.

Yapılan analizlerin detaylarına göz atacak olursak, steam kullanıcı kitlesinin %38.77’si 8 GB sistem belleği ile kullanım deneyimi yaşarken, %48.78 gibi bir kullanıcı oranı 1920×1080 çözünürlüğünde panel ile görüntü sağlıyor. Ekran kartları içinde 1GB VRAM olan versiyonlar %38.07’lık oranla halen liderlikteki yerini sağlamlaştırıyor. İşlemci çekirdeği sayısı olarak ise oldukça olumlu sonuçlar ile karşı karşıyayız. 4 çekirdeği bulunan sistemlerin miktarı %51.44 olarak kayda geçerken, 2 çekirdeğe sahip işlemcili sistemlerin miktarı ise %42.70 gibi bir rakam olarak gözüküyor.

Sonuç olarak bu analizlere baktığımızda kullanıcıların halen büyük bir kısmı oldukça güçlü donanımlardan ziyade çok daha mütevazi ve ekonomik donanımlar ile oyun deneyimi yaşıyor.

Etiketler :
Windows 7 Kullanım Oranları Yükselişe Geçmiş Durumda -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net