Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 84 YAŞINDAKİ KADININ BÖBREKLERİ İKİ KİŞİYE UMUT OLDU
84 YAŞINDAKİ KADININ BÖBREKLERİ İKİ KİŞİYE UMUT OLDU
...
12-08-2017 11:29
GÜNDEM
0 Yorum
249 Okunma
Haberi Yazdır

Geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 84 yaşındaki Akçiçek Güven'in böbrekleri, nakil bekleyen iki hastaya umut oldu.

16 gün önce beyin kanaması geçiren 84 yaşındaki Akçiçek Güven kaldırıldığı Bandırma Devlet Hastanesi'nde yaşam savaşını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen Güven'in yakınları, yapılan görüşmenin ardından organlarını bağışlama kararı aldı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden gelen organ nakli ekibi, Akçiçek Güven'in böbreklerini yapılan operasyonla aldı. Güven'in böbrekleri, organ bekleyen iki hastaya nakledilmek üzere Çanakkale'ye götürüldü.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli, " 84 yaşında bir bayan hastamız, 16 gün önce hastanemize beyin kanaması ile başvurdu. Beyin cerrahlarımız tarafından yapılan bir operasyonla 16 günden beri yoğun bakımda takip edilmekteydi. Hastanemizde yoğun bakımda tedavi görürken beyin ölümü gerçekleşti. Hasta yakınlarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde organları ailesi tarafından başka hastalara nakledilmek üzere bağışlandı. Bölge halkımız bu konuda çok duyarlıdır. 3 yıldan beri hastanemiz, donar konusunda ilk üçe girmektedir.  O yüzden halkımıza çok teşekkür ediyorum. Onsekiz Mart Üniversitesi’nden bir ekip tarafından organlarımız alınacak ve Çanakkale’de iki ayrı hastamıza nakledilecektir.  Böylece her organ demek yeni bir hayat demektir. " dedi. Serhat Barış

Etiketler :
84 YAŞINDAKİ KADININ BÖBREKLERİ İKİ KİŞİYE UMUT OLDU -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net