Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de Düzenlenen Tarım Çalıştayı’na Katıldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de Düzenlenen Tarım Çalıştayı’na Katıldı
...
15-09-2017 10:21
0 Yorum
281 Okunma
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de düzenlenen Tarım Çalıştayı’na katıldı.

CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Namık Havutça ve Mehmet Tüm, CHP Balıkesir İl Başkanı Sayın Ender Biçki ve yönetim kurulu üyeleri, CHP ilçe başkanları ve belediye başkanları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu Balıkesir Merkez Havalimanı'nda karşılandı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu; tarım üreticileri ile meslek kuruluşları, odalar ve kooperatif temsilcilerinin sorunlarını dinledi.

Kılıçdaroğlu düzenlenen basın toplantısında şu ifadelere yer verdi: “Gündemimizde tarım ve tarımın sorunları var. Balıkesir tarım açısından Türkiye’nin en önemli kentlerinden birisi. Hatta Balıkesirliler, Balıkesir’i tarımın başkenti olarak tanımlarlar ve bununla da gurur duyarlar. Gerçekten de Balıkesirli kardeşlerimizin yüzde otuzu kırsal kesimde yaşıyor, üretiyor, çalışıyor, alın teri döküyor. Beyaz et üretiminin yüzde yirmisini, yumurta üretiminin yüzde onunu, yem üretiminin yüzde on dördünü Balıkesir gerçekleştiriyor. Süt üretiminde Türkiye ikincisi, kırmızı et üretiminde de Türkiye üçüncüsü. Bu nedenle Balıkesir Tarımı başkenti tanımını hak eden kentlerimizden birisidir. Üreticilerle bir araya geldik ve onların sorunlarını dinledik. Onlar üretiyorlar ama ürettiklerini hak ettikleri fiyattan satamıyorlar. Dertliler. Üreticilerin borç yatağı içinde olduğunu hemen hemen her üretici söyler. Borç batağı içindeyiz diyorlar, kapıdaki traktör, ahırdaki inek bize ait değil bankaya ait, biz çalışıyoruz başkaları kazanıyor, dolayısıyla zarar ediyoruz diyorlar. Dünyanın en pahalı mazotunu alıyoruz, ilaç pahalı, gübre pahalı, elektrik pahalı, herşey çok pahalı ama sattığımız ürünün karşılığını alamıyoruz dediler. Dolayısıyla üreticileri dinlemek gerekiyor. Nasıl çözülecek üreticinin sorunu onu da kendileriyle konuştuk. Sadece onu değil Samsun’dan gelen bir üreticimiz vardı. O da yine kendi bölgesine ait sorunları dile getirdi. Fındık üreticisinin sorunları var. Bütün Türkiye konuşuyor ama sadece konuşmayan hükümetin kendisi. Bu kadar dert varken bu dertlerin üstü örtülmek isteniyor. Vatandaşın gündemi ayrı, sayın Erdoğan’ın gündemi ayrı. Onlar geçinemiyoruz, borç batağındayız diyorlar, aman sorunumuzu çözün diyorlar, sayın Erdoğan’ın tek gündemi var o da benim. Tabi bu beni mutlu ediyor. Amaç toplumun yoğun gündeminden toplumu nasıl koparırım. Beni üzen nokta aslında orası. Türkiye’nin gerçek sorunlarını konuşamıyoruz ve tartışamıyoruz. “

Etiketler :
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Balıkesir’de Düzenlenen Tarım Çalıştayı’na Katıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net