Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Otomobil Üreticilerine Büyük Baskı Yapıyor
Otomobil Üreticilerine Büyük Baskı Yapıyor
...
22-09-2017 10:22
TEKNOLOJİ
0 Yorum
188 Okunma
Haberi Yazdır

Avrupa da yeni otomobillerin güvenliğini büyük ölçüde değerlendiren güvenlik örgütü Euro NCAP, Roadmap 2025 zaman çizelgesinde otomobil üreticilerine araçlarında sürüş emniyetini arttıran belirli otonom teknoloji seviyesi sunma hedefi koydu.

Roadmap 2025‘e göre markaların 2020‘ye kadar araçlarına sürücü izleme teknolojisi, otomatik acil durum direksiyon kontrolü ve otonom acil frenleme sistemi eklemeleri şart. Ayrıca, araçların 2025 yılına kadar araç iletişim sistemi teknolojisine sahip olması gerekiyor.
Euro NCAP Genel Sekreteri Michiel van Ratingen “Otomatik sürüş güvenliğine katkısı büyük, insan hatalarını telafi edebilirsek yollardaki birçok insanın yaşamını kurtarabiliriz. Biz otomobil üretenlere ve satın alanlara son derece gerçekçi olan testlerimizden çıkan sonuçları sunmaktan memnuniyet duyuyoruz ve üreticilere baskı yapmaya devam etmek zorundayız.” dedi.
2015 yılındaki Küresel NCAP rakamları, o yıl satın alınan 68 milyon yeni otomobilin yaklaşık çeyreği, Birleşmiş Milletler‘in güvenlik standartlarını karşılamada başarısız olduğunu gösteriyor. Bunun tecrübesiyle NCAP, 2020 yılına kadar tüm otomobil üreticilerinin BM standartlarını karşılamasını sağlamayı planlıyor.

Etiketler :
Otomobil Üreticilerine Büyük Baskı Yapıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net