Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > HTC, Artık Google Bünyesinde Boy Gösterebilir
HTC, Artık Google Bünyesinde Boy Gösterebilir
...
27-09-2017 10:17
TEKNOLOJİ
0 Yorum
186 Okunma
Haberi Yazdır

Son birkaç aydır, Google’ın HTC’nın akıllı telefon bölümünü satın alacağına dair birçok söylenti ile karşılaştık.

İkili arasında sık sık tekrarlanan görüşmeler de bu durumun en büyük ispatı olarak gösterildi. Öyle görünüyor ki beklenilen büyük gün sonunda geldi. Google, HTC’yi bünyesine katıyor!

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC tarafından yapılan açıklamada, yarın çok önemli bir duyuru yapılacağı belirtildi. Genel kanı bu duyurunun şirketin akıllı telefon bölümünün Google’a satılmasıyla ilgili olabileceği yönünde.

HTC, son dönemlerde akıllı telefon bölümü yüzünden büyük zararlar ediyordu. Zaten firmanın yetkili isimleri de yaptıkları açıklamalarda VR pazarındaki kar marjının daha yüksek olduğunu ve akıllı telefon sektörü yerine, sanal gerçeklik sektörüne odaklanmak istediklerini belirtmişlerdi. O yüzden bu satın alım pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Öte yandan Google cephesinde de bir sessizlik hakim. Zira firmadan şu ana kadar bu satın alım ile ilgili hiç bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen yarın HTC tarafından yapılan açıklama sonrasında, Google yetkilileri de bazı söylemlerde bulunacaklardır.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Google daha önce de Motorola ile benzer bir girişim yaşamıştı. Fakat yazılım ve teknoloji devinin akıllı telefon sektöründeki ilk denemesi biraz hayal kırıklığına neden olmuştu. Tabi ki HTC’yi Motorola ile kıyaslamamamız gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

Etiketler :
HTC - Artık Google Bünyesinde Boy Gösterebilir -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net