Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Panç, Susurluk Şeker Fabrikası’nda İncelemelerde Bulundu
Panç, Susurluk Şeker Fabrikası’nda İncelemelerde Bulundu
...
11-10-2017 10:32
GÜNDEM
0 Yorum
200 Okunma
Haberi Yazdır

Eylül ayı içerisinde Susurluk Deresinde ki balık ölümleri kamuoyunun dikkatini çekmiş olup nedenleri tartışılmıştı. Balık ölümlerini gerçekleştiren faktörler arasında Susurluk Deresi çevresindeki fabrikalar, hayvan çiftlikleri ve mevsimsel faktörler nedeniyle su debisinin düşmesine bağlı oksijen yetersizliğinden kaynaklanacağı öne sürülmüştür.

Basında çıkan haberlere göre bu konuda itham edilen fabrikalardan biri olan Susurluk Şeker Fabrikasında Büyük Şehir Belediyesi çevre ve sağlık komisyonu üyesi Dr. Selim Panç incelemelerde bulundu.

Dr. Selim Panç fabrikaya yaptığı ziyarette;  fabrika müdürü Hakan Çelik’den fabrika hakkında detaylı bilgi aldığını, işletme müdürü Orhan Can ile fabrika ve tüm çevreyi gezdiklerini, fabrikanın arıtma tesislerini ve dinlendirme havuzlarını yerinde görme imkanı bulduğunu belirtti.

      Fabrika ziyaretinde işletme müdürü Orhan Can, arıtma tesislerinde kostik vb çevre ve sağlığa zararlı kimyasal madde kullanmadıklarını, atık suları tamamen doğal ortamda, dinlendirme havuzlarında bekleterek, doğal çökme sağladıklarını, yüzeyde biriken suyu tekrar fabrikada kullandıklarını söyleyerek, Susurluk Deresine deşarj,  atık su vermediklerini, dolayısı ile balık ölümleriyle Susurluk Şeker Fabrikasının hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti. Komisyon üyesi Dr. Selim Panç yaptığı incelemeler sonucunda Susurluk deresin deki balık ölümleriyle bağlantı kuramadıklarını konun çok yönlü takipçisi olacaklarını belirtti.

Etiketler :
Panç - Susurluk Şeker Fabrikası’nda İncelemelerde Bulundu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net