Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Uğur “İlk 5 Haftaya Göre Daha İyiyiz”
Uğur “İlk 5 Haftaya Göre Daha İyiyiz”
...
12-10-2017 10:22
SPOR
0 Yorum
248 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırmaspor teknik direktörü Mustafa Uğur, Marmara Medya Grubuna yaptığı özel açıklamada, takımının ilk 5 haftaya göre daha iyi olduğunu ve ortaya pozitif futbol sergilediğini söyledi.

Mustafa Uğur, Pendik maçının 2. Yarısı ve Gümüşhane maçının tamamında istenilen oyunun sahaya yansıtıldığını ifade ederek, Bandırmaspor’un bundan sonraki karşılaşmalarda istenilen düzeye geleceğini belirtti.

                                   Futbol çok uzun soluklu bir oyun, yeni kurulan bir takımız

Ligin ilk maçı Silivri müsabakasıyla gerçekten art arda alınan galibiyetler olmasına rağmen tabi ki futbol olarak bizi çok tatmin ettiğini söyleyemeyiz. Ben bunları oyuncularımıza da defalarca anlattım. Arkasından da iki tane mağlubiyet geldi. Tabi iyi oynamadan kazandığınız zaman bunların olması da doğaldır futbolda” diye sözlerine başlayan Bandırmaspor teknik direktörü Mustafa Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü.” Ama bizi üzmeyen bir yönü vardı. Bizim normalde hedef koyduğumuz 2 puan ortalamasıyla gittiğimiz için kötü oynamanın devamlı olmayacağını biz biliyorduk zaten. Futbol çok uzun soluklu bir oyun, yeni kurulan bir takım var. Geçen yıl bu takımda oynayan özellikle David’e kadar hemen hemen direkt oynayan hiç oyuncu kalmamıştı. Bireysel olarak baktığımızda takımın kimyası değişmişti. Oyun ile baktığımızda son beş maçlık hedefte yüzde doksan dokuz hedefimizi yakaladık. 10 puan değil ama 9 puanda kalmıştık. Ama ondan sonra başlayan özellikle Pendik müsabakasıyla, Pendik müsabakasının da ikinci yarısıyla başlayan farklı bir Bandırmaspor ortaya çıktığı kanaatindeyim.

                     Şu anki hedefimizden sapmış değiliz, kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz

Hem mücadele açısından, hem futbol açısından daha keyif veren bir takım olma yolunda ilerlemeye başladığımızı düşünüyorum. İnşallah yedi maç sonunda alınan bu puanlar bizi hedefimize götürüyordur. Şuan ki hedefimizden sapmış durumda değiliz ve bu kararlılıkla, bu futbol mantalitesini arttırarak sahaya yansıtıp devam ettirirsek inanıyorum ki devre bittiği zaman da istediğimiz puanlarda olacağımız kanaatindeyim. Ama bir gerçek var ki, gerçekten son iki haftaki futbol bizi memnun etme yolunda. İlk 5 haftaya göre çok daha iyi. Bilindiği gibi bu iş de zaman isteyen bir iş. Futbol bugün yaptın yarın oldu felsefesiyle devam etmiyor. Çok çalışmak gerekiyor, hazırlamak için çok zaman harcamak gerekiyor. Biz ve oyuncularımız buna gerçekten çok zaman ayırıyoruz. Oyuncularımızın da bu oyun mantalitesini kabul ettiğini görüyoruz, ondan da memnun oluyoruz. Ben inanıyorum ki 24 kişilik kadromuzda nasıl bir oyun sergilemesi gerektiğini artık bütün oyuncularımız biliyor. O yüzden bundan sonraki süreçte umuyorum ki arzu ettiğimiz futbol ve 3 puanlar arka arkaya gelir inşallah.

                          Sakat olan oyuncularımızın yerine oynayan gençler onları aratmadı

Genel olarak genç oyuncu grubunun bu takıma çok şeyler katacağı kanaatindeyim. Özellikle Erhan Şentürk ile Emre Aydın’ın yerine oynayan oyuncularımızın. Ama biliyorsunuz ikisi de sakatlıktan dolayı kadromuzda yoktu. O arkadaşlarımızın yerine görev verdiğimiz arkadaşlarımız iyi işler yapmak adına sahada var gücüyle mücadelelerini ortaya koydular. Doğru futbol mantalitesini yansıtmaya çalıştıkları kanaatindeyim. En azından bizi mahcup etmediler, futbolu doğru oynama adına diğer arkadaşlarına uymaya çalıştılar, ayak uydurmaya çalıştılar. Yani kendilerinden memnunuz şuan için. Yaptıkları mücadele olsun, çalışmalar olsun, özellikle de hafta içindeki çalışmalar da olsun bizi fazlasıyla memnun etmişti çocuklar.

Erhan Şentürk’ün yaşadığı sakatlık gibi sakatlıklar en az 3 hafta sürüyor biliyorsunuz. Erhan gitti İstanbul’da tedavi ile ilgili bilgiler aldı, şu an kendisi burada. Muhtemelen 3 hafta gibi bir süre oluyor. Çünkü Emre’de de aynı şeyi yaşadık.  Yırtık olduğu zaman en az 3 hafta gibi bir sürenin geçmesi gerektiği kanaatindeyiz. Ama hızlı bir şekilde aramıza dönmelerini arzu ediyoruz. Çünkü onlar bizim için bir değer, gerçekten bu takıma da çok katkı sağlayacaklar diye düşünüyorum ben. Ama bir süre daha bekleyeceğiz onları.

Benim kendi şahsi düşünceme göre, benim anlayışımda iç saha, dış saha anlayışı yok. Biz içerde de dışarıda da bütün planlamalarımızı kazanmak adına yapıyoruz. Ben inanıyorum ki bu futbol mantalitesi ile Zonguldak’ta da aynı mücadeleyi ortaya koyarsak ki başka şey düşünmüyoruz zaten, oradan umut ettiğimiz puanları alıp döneriz diye düşünüyorum. Çünkü hedefe gidiyorsanız bu tür müsabakaları lehimize çevirmek zorundayız, kazanmak zorundayız. İnşallah bütün planlarımızı da kazanmak uğruna yapıp seriyi devam ettirmek istiyoruz.

                               Basın mensuplarıyla diyalogumuz son derece iyi noktada

Gümüşhanespor karşılaşması sonunda basın toplantısına katılmadığının nedenini de belirten teknik direktör Mustafa Uğur” Ne diyoruz, bu ailenin içerisinde onlar olmazsa olmaz. Ama bu müsabaka sonunda inanılmaz derecede sesim kısılmıştı ve konuşamayacak durumdaydım. O yüzden ben söyledim zaten” arkadaşlar sesimiz kısık, çok da konuşamıyoruz, konuştukça faranjit hastalığım sıkıntı yaratıyor. Başka hiçbir neden yok. Hepsine saygımız, sevgimiz sonsuz” diye. Biz nasıl işimizi yapıyorsak onlar da işini yapıyor. Ama bundan sonrasında inşallah bir kısılma olmaz. Bizim için sahada alınan sonuç çok önemli bir faktör değil. Sonuçta oraya çıkıp arkadaşlarımızı bilgilendirmek doğru bir iş. İnşallah bundan sonrası için de bu şekilde olur.

Ben taraftarlarımıza buradan teşekkür ediyorum. Gerçekten inanılmaz bir destek verdiler. Biz de onları mahcup etmeme adına hem iyi futbol hem de iyi skor aldığımızı düşünüyorum. Onlar takımlarının yanında olsunlar ve inanıyorum ki bu işin sonunda gülen taraf Bandırmaspor olur diye düşünüyorum. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Uğur “İlk 5 Haftaya Göre Daha İyiyiz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net