Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Üniversite’de 5 Bin Öğrenciye Aşure Dağıtıldı
Üniversite’de 5 Bin Öğrenciye Aşure Dağıtıldı
...
13-10-2017 10:37
GÜNDEM
0 Yorum
233 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma 0nyedi Eylül Üniversitesi Muharrem ayı nedeniyle öğrencilerine aşure dağıttı. Bandırma da 2 bin civar ilçelerde 3 bin olmak üzere kampüslerde toplam 5 bin öğrenciye aşure dağıtıldı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir “Arkadaşlarımız Aşure gününün önemine binaen öğrencilerimize de bu sevinci, bu anlamlı günü yaşatmak istediler. Dolayısıyla 6 kampüsümüzde de aşure dağıtılıyor. Bu kampüsümüzde 2 bin kişilik, diğer kampüslerimizde de öğrenci sayısı kadar, yani toplamda 5 bin kişilik bir aşuremiz var. Dolayısıyla arkadaşlarımızla birlikte bugün aşureleri paylaşıyoruz, birlikte tadıyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir” Biliyorsunuz ki eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte kültürel anlamda, bir parça da sportif anlamda etkinliklerimiz de başlamış oluyor. Zaman içerisinde giderek artıyor. Bilhassa öğrenci topluluklarımızla birlikte bunları organize ediyoruz. İşte eğitim öğretim yılı başladı, arkadaşlarımızda ısınmaya başladılar. İlk etkinliklerimizden bir tanesini aşure günü dolayısıyla burada gerçekleştirmiş olduk. 5 bin öğrencimize bugün aşure dağıtıyoruz. Allah kabul etsin diyelim, öğrencilerimizin ağzı tatlansın, güzel bir eğitim öğretim yılı olsun. Bundan sonra yeni etkinliklerimiz olacak. Mesela ilk etkinliğimiz önümüzdeki hafta içerisinde girişimcilikle ilgili bir konuğumuz var, yine öğrenci topluluğumuzun organize ettiği, davet ettiği bir konuğumuz bizlerle birlikte olacak. Yine eğer mümkün olursa ondan sonraki hafta da bir eğitim öğretim yılı açılışı gerçekleştirmek istiyoruz. Aslında açılışımızı bu hafta gerçekleştirmeyi planlamıştık bu Cuma günü veya önümüzdeki Pazartesi günü olabilir mi diye fakat açılışımıza davet ettiğimiz bir bakanımız var. Kim olduğunu şimdi söylemeyeyim ama gündemin yoğunluğundan dolayı bir türlü gününü belirleyemedik. Bugün de artık gün konusunda bakanımızdan kararını vermesini bekliyoruz. Yani bir aksilik olmazsa kendisiyle birlikte açılışımızı gerçekleştirmek istiyoruz. Ama olmazsa bir başka konuğumuzla veya kendi kendimize üniversitemizin açılışını daha fazla gecikmeden yapmış olacağız. Yani bu hafta, önümüzdeki hafta değil ama bir sonraki hafta hazırlıklar itibari ile açılışımızı gerçekleştirmiş olacağız.

                                       Bu yıl büyük organizasyonlar gerçekleşecek

Bu sene üç tane büyük organizasyonumuz olacak. Bunlardan bir tanesi 3 Kasım’da.  Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ve yaklaşık 15-20 farklı ülkeden katılımla 450-500 kişi civarında akademisyen konuğumuz Bandırma’da olacak. 3-4-5 Kasım’da 1. Uluslar arası Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumunu gerçekleştireceğiz. Bu sempozyum bizim üniversitemizin sempozyumu. Her sene 1-2-3-4 diye devam edecek kısmet olursa.  3-4 Kasım’da birlikte olacağız. Onun dışında Nisan’da da 3 günlük uluslar arası Akıllı Ulaştırma Sistemleri konusunda bir büyük sempozyumumuz daha olacak. Tabi bu iki konferans arasında irili ufaklı değişik panellerimiz, sempozyumlarımız, etkinliklerimiz de var. Arkadaşlar onların üzerinde de çalışıyorlar. Günü geldikçe de zaten sizlerle de paylaşmış olacağız. Yine kültürel, sportif anlamda böyle bol ve verimli akademik dönemin, akademik yılın geçmesini temenni ediyoruz.”Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Üniversite’de 5 Bin Öğrenciye Aşure Dağıtıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net