Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Tebligatlardan Başlarını Alamıyorlar
Tebligatlardan Başlarını Alamıyorlar
...
13-10-2017 10:41
GÜNDEM
0 Yorum
200 Okunma
Haberi Yazdır

Posta yoluyla adreslere gönderilen ancak adreslerinde bulunamayan vatandaşların tebligatları yıllardır mahalle muhtarlarına teslim edilmekte.  Vatandaşlarda muhtarlığa baş vurarak imza karşılığı tebligatlarını almakta.

Ancak alınmayan o kadar tebligat varki; muhtarlar neredeyse koyacak yer bulamıyor. İhsaniye mahallesi Muhtarı Özden Türker, tebligatların kendilerinden alınmasını ve böylece yükün altından kurtulmak istediklerini söyledi.

İhsaniye Mahallesi Muhtarı Özden Türker” bu bizimle alakası olmayan bir şey,  postacı kardeşlerimiz bunu veriyor, hangi hangi evrak’ın yasasına ve maddesine göre şey yapılıyorsa bunlar bize zimmetliymiş gibi oluyor. Bizden bunları almak için gelen geliyor gelmeyen gelmiyor. Bunları 6 ay tutmak zorundayız, 6 aydan sonra bunlar imha oluyor.  Muhtarlıklardan alınmasına hangi merci karışıyor bunu bilmiyoruz, biz bunları alıyoruz ama neye göre, hangi maddeye göre bilmiyoruz. T.C. numarası olmayanları teslim alıyoruz ama bizde oturup oturmadığını bilmiyoruz. Üzerinde mernis yazıyorsa onları mecbur alıyoruz olmayanları PTT deki kardeşimizin ricasını kırmamak için alıyoruz. bizde T.C. numaraları olmadığı için bakamıyoruz.

2002 den beri muhtarım ve bu tebligatlar bize 2002 den beri veriliyor ama postacı kardeşimiz hangi maddeye göre bize bırakıyor bilmiyoruz.

En çok tebligatlar arasında icra var, aile mahkemesi, trafik, kavga, serbest denetim var. Bizde postacı kardeşimizin beyanına göre alıyoruz. Biz isteriz ki; T.C. numaralarının da üzerinde olup mernis adresimizden bakalım ve öyle alalım. Avukatlarımızda bize akam kesiyor niye almadınız diye. Bizim tek isteğimiz, bunların bizden alınmasıdır” dedi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Tebligatlardan Başlarını Alamıyorlar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net