Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Bina Yıkılsın, Mahalle Kurtulsun”
“Bina Yıkılsın, Mahalle Kurtulsun”
...
13-10-2017 10:46
GÜNDEM
0 Yorum
391 Okunma
Haberi Yazdır

 

 

 

Bandırma Haydar Çavuş Mahallesi Muhtarı Nur Demir Hancıoğlu, eski Çocuk Sarayı binasının yıkılması için yetkili mercilere başvurduğunu belirterek, Vali Ersin Yazıcı’dan bu konuda yıkım sözü aldığını söyledi.

Nur Demir Hancıoğlu, yaptığı açıklamada” BİMER’e birçok yazılar yazdım, Kaymakamlığa yazı yazdım, bu konuda çok uğraş verdim. Yanında okul olması ve orada okuyan öğrencilerimizin her an ter türlü tehlike ile karşı karşıya kalması kaçınılmaz olduğundan bahsettim. Eski yapının çürüyen betonlarının, yolda yürüyen vatandaşların üzerine düşmesi ölümcül sonuçlara neden olabileceğini ifade ettim” dedi.

Muhtar Hancıoğlu açıklamasında şunlara yer verdi.” İçerisinde çöpler, molozlar, kırılmış cam şişeleri çok büyük tehlike yaratıyor.  Metruk bina olması nedeniyle uyuşturucu kullananlarla doluyor ve bunlarda öğrencilere ve yolda geçenlere saldırıyorlar.  Ayrıca, okul bahçesine yakın olduğu için çocuklarımıza büyük zarar teşkil ediyor.  Bu alandaki bina mal müdürlüğüne ait.  En son Vali beye de durumu söyledim. Vali bey yakın zamanda yıkım iznini çıkartacağını söyledi. Malum en alt katında iki tane dükkân var kiracı olarak, bunlarında kira sözleşmesi bitmedi. Artık o konu ile ilgili ne yapar bilemiyorum. Artık çok tehlike arz ediyor. Birkaç gün önce de yangın tehlikesi geçirdi. Onun öncesinde de toplu halde uyuşturucu kullanan insanlar var. İçeriden çıkan insanlar etraftaki insanlara saldırabilir. İki gün önce ikinci katı dershane olan yerin duvarları çökmeye başladı. Altına araç ve insan geçmemesi için zabıtaya bildirildi, koruma bariyerleri çekildi.  Geçtiğimiz günlerde oradan kopan beton parçası bir aracın üzerine düştü ve maddi hasara neden olundu. Buranın biran önce çözüme kavuşması gerekiyor.  Onay geldiği takdirde hemen yıkıma başlanacaktır”.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

 


Etiketler :
“Bina Yıkılsın - Mahalle Kurtulsun” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net