Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ağaçlar İtinayla Sökülüp Başka Yerlere Dikiliyor
Ağaçlar İtinayla Sökülüp Başka Yerlere Dikiliyor
...
13-10-2017 10:48
GÜNDEM
0 Yorum
401 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin yakında başlayacak olan inşaat alanında kalan yetişkin ağaçlar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yerlerinden bir bir sökülerek başka yerlere dikiliyor.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi yakında başlayacak fakülte sahasında kalan ağaçlar için nakil işlemlerini yapmaya başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı ağaç sökme makinesi tek bir ağacın bile kesilmeden, zarar görmeden,  toprağıyla birlikte söküp, başka bölgelere nakil işlemini gerçekleştiriyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığında görevli Orman Mühendisi Onur Yazıcı Yaşam Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “İnşaat sahasında kalacak olan ağaçların Balıkesir Büyükşehir Belediyemize ait ağaç sökme aracı ile yeşil alana nakil işlemi yapıyoruz.  İnşaat sahasında kalan ağaçları kesmek yerine yaşama olanağı veriyoruz.  İlk önceki işlemimiz, sökülecek olan ağacımız için 2 metre eninde, 2 metre boyunda çukurunu açıyoruz. Ardından inşaat alanındaki ağacı, ağaç sökme aracı yerinden söküyor. Ekeceğimiz yere toprağı, kökü ile beraber açtığımız yere dikimini gerçekleştiriyoruz. Malum Bandırma’nın rüzgârı meşhur o nedenle ağacın dört tarafından iplerle ve o iplerin ağaca zarar vermemesi içinde bağlanacak yeri keçe ile bağlıyoruz. Aynı zamanda da ağacın kök yapması için kök gübresi takviye ediyoruz. Dikilen ağaçlarımızı da su arazözlerimizle sulama işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde ağaçlara yaşama şansı veriyoruz” dedi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Ağaçlar İtinayla Sökülüp Başka Yerlere Dikiliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net