Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > “Bu Grupta Kimin Ne Yapacağı Belli Olmaz”
“Bu Grupta Kimin Ne Yapacağı Belli Olmaz”
...
18-10-2017 10:42
SPOR
0 Yorum
631 Okunma
Haberi Yazdır

Eski Milli Kaleci ve Futbol Yorumcusu Hüseyin Çeri, Bandırmaspor’un geçtiğimiz hafta Zonguldak Kömürspor karşısında aldığı yenilgiyi değerlendirirdi. Hüseyin Çeri” Gümüşhanespor maçında iyi futbol ve galibiyet, Zonguldak maçında kötü futbol ve mağlubiyet. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.

Hüseyin Çeri” İkinci ligde bildiğiniz gibi bir kırmızı, bir beyaz grup var. Biz beyaz gruptayız ama gerçekten beyaz grup güçlü takımların olduğu bir grup. Kırmızı grupta bu kadar güçlü takım pek fazla yok. Ben ilk günden bugüne hala bunu söylüyorum. Kimin, ne yapacağı, nerede olacağı belli olmayan zor bir lig. Bu ligden yani gruptan çıkmak istiyorsak ucuz puanlar kaybetmemeliyiz” ifadesinde bulundu.

“Gümüşhanespor gerçekten lider bir takım ve kendi sahamızda, seyircimizin önünde çok güzel bir futbol, net bir skorla biz maçı kazandık. Böyle olunca ister istemez böyle güzel futbolun arkasından Zonguldak maçında çok kötü oynamamız bizleri gerçekten üzüyor. Geçen gün Gümüşhanespor maçında da söylemiştim, gerçekten kırılma noktalarımız vardı.  Kalecimiz Ali Türkan, başarılı kurtarışlarıyla galibiyeti perçinledi. Ama edindiğimiz bilgilere göre Zonguldak’ta takımın çok kötü oynaması sonucunda kaleci Ali o hataları telafi etmek için çok büyük bir mücadele verdi. Gerçekten mağlup olmamıza rağmen kaleci Ali’yi tebrik ediyorum. Eğer Ali’nin gününde olması, başarısının yukarı çıkmasıyla birlikte takımın en gözde futbolcularından biri oldu. Mağlup olmamıza rağmen çok başarılı bir maç çıkardı. Yani bizi daha ağır bir yenilgi bekleyebilirdi. Örneğin, Trabzonspor kendi sahasında 6-1 mağlup oldu. Bizde gerçekten 6-7 gol yiyebilirdik ama Ali’nin başarılı olması bunu olumsuz yönde etkiledi. Herkesin bildiği gibi 2-0 mağlup olduk. İşte böyle bir grupta mücadele ediyoruz. Kimin ne yapacağı belli olmayan bir grup”.

                                           İyi oynayan yenecek diye bir kural yok

“Örneğin Niğde’yi hatırlarsanız kendi sahamızda yendik ama gerçekten Niğde harika bir top oynadı ama şans faktörü bizden yana olduğu için biz Niğde’yi yendik, bakın şimdi Niğde nerede… Ama bunun yanında Karşıyaka’da bize karşı harika bir futbol sergiledi ama galip geldik kendi sahamızda. Karşıyaka şu anda Silivri’yle birlikte en alt sırada. Yani kimin ne yapacağı belli olmayan bir gruptayız. O nedenle biz Cumartesi günü Kahramanmaraş ile kendi sahamızda oynayacağız. Bende hiçbir takımı küçümsemiyorum, küçümsememekte gerekir. Futbolun nankör olduğunu da unutmadan yeniden Zonguldakspor maçını unutup Kahramanmaraş maçına adapte olmamız gerekir. Yani işi sıkı tutmak gerektiğine inanıyorum. Gerçekten küçük, büyük takım yok. Bu nedenle biz eğer yukarılara tırmanmak istiyorsak herkesi eşit bir şekilde görüp, herkesi yenebilecek durumu göz önünde tutarak maça çıkmamız gerekir. Mustafa hocaya kolay gelsin diyorum”.

                                           En fazla para alan oyuncular nerede?

Her şeyden önce ben eski bir futbolcu olarak, sürekli futbolun içinde kalan biri olarak şunu söylemek istiyorum. Şuanda en çok para alan 3 veya 4 tane oyuncu var ama ne yazık ki bir gerçeği saptamak gerekir. Dokuzuncu maça girerken en çok parayı alan futbolcular bugün dökülüyor. Bunun nedenini sorgulamak lazım. Yani transfer yapmak kolaydır ama aldığımız futbolcuların niteliğini nasıl ölçeceğiz? Yani gelen telefonlarla mı, izlemekle mi veya birilerinin şu futbolcu orta sahada çok iyi de bunu da alalım mı yoksa çıplak gözümüzle seyrederek, içimize sindirerek bu bize faydalıdır diye mi almamız lazım. Şimdi özgürce, özgür bir ortamda Mustafa hoca transferi yaptı. Eksiklikleri görüyoruz. Alınan futbolculardan verim alamıyoruz ama bunu irdelemek lazım. Biz nerede hata yaptık?

                          Çok Geçtiğimiz sezon başı çok transfer yaptık ama küme düştük

Transfer yapmanın hiç de kolay bir şey olmadığını özellikle söylemek istiyorum. Biz 1. Ligde iken şampiyon olan takımı dağıttık. Çok büyük oranda futbolcu transferi yapıldı ve bu transferin İsmail hoca tarafından yapıldığını hepimiz biliyoruz. Ama ne oldu hüsrana uğradık ve küme düştük. Ben iddia ediyorum, başka takımlar hak etmesine rağmen kümeye düşen biz olduk. Ama biz bir türlü toparlanamadık. Bu yetmiyormuş gibi devre arasında yapılan transferler de yanlıştı. Ve bu yanlışı çok ağır ödedik, düştük. Bandırma bunu aslında hak etmiyordu. Yani ben o hata yaptı, bu hata yaptı demiyorum ama hatalar zinciri bizi kümeye düşürdü. Tabi ki art niyet aramıyorum, öyle bir şey de aklıma gelmez. Yapılan hatanın telafisi yok, çünkü kümeye düştük. Oradan ders çıkarmamız lazım. Geçen sene neden düştük, transferlerde nasıl yanlış yaptık? Bunları sağlıklı bir şekilde değerlendirebilseydik bence bu olmayabilirdi. Şimdi en pahalı futbolcularımızdan verim alamıyoruz. Atabey kendisi 2.ligde oynamak istemediği için gitti. Ama biz aldığımız futbolcularımızı değerlendirdiğimizde verim alamadığımız maçların sonunda değerlendirdiğimizde kendiliğinden ortaya çıkıyor.

                               Devre arasında kadroya 3-4 oyuncu takviye etmek lazım

Şuan eksiklikler var dersek üç tane mi, dört tane mi, o mevkide mi, şu mevkide mi alalım dersek peki o zaman kısasımız ne? Kimi alacağız, şimdiden arayış içerisine girdik mi? O nedenle bir an önce bu sıkıntıları geride bırakıp gerçekten başarıya koşmalıyız, başka bir alternatif yok. İşte ben merkezdeyim, çarşıdayım. Birçok insan geliyor konuşuyoruz, herkeste şu kaygı var. Bandırmaspor ne olacak? Gerçekten o kaygı verilmeye başlandı. Tabi burada aksayan bir şeyler var ama o aksayan yönleri biz değil onu teknik heyet ve yönetimin çözmesi gerekir. Burada sportif direktörün de ne düşündüğünü ben merak ediyorum. Teknik direktör acaba raporlarını düzenli veriyor mu, bu raporlar verilirken raporlardan ders çıkarılıyor mu? Onda da benim kaygılarım var”.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
“Bu Grupta Kimin Ne Yapacağı Belli Olmaz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net