Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Uncharted 4’ün Türkiye satışı şaşırttı
Uncharted 4’ün Türkiye satışı şaşırttı
...
31-10-2017 09:53
TEKNOLOJİ
0 Yorum
219 Okunma
Haberi Yazdır

Uncharted 4, Türkiye’de kaç kopya satabildi? İşte konu hakkındaki detaylar.

PlayStation tarihinin en başarılı serilerinden biri olan Uncharted, ülkemizde de oldukça sevilen yapımların başında geliyor. Sahip olduğu Türkçe metin ve dublaj desteği, bu seriyi bizler için apayrı bir yere koymuş durumda. Peki serinin son oyunu olan Uncharted 4, Türkiye’de ne kadar sattı dersiniz?

Bu konu hakkında Oyungezer dergisine kısa bir demeç veren PlayStation Türkiye Departman Müdürü Mustafa Yiğit, Uncharted 4’ün Türkiye satış rakamlarına ilişkin bilgiler de verdi. Yiğit, Türkçe dil desteği bulunan oyunların pazarda daha fazla talep gördüğüne dikkat çekerek, Uncharted 4’ün 100 binden fazla sattığını belirtti. PlayStation Türkiye’nin yetkili ismine göre satılan bu miktarın 80 bine yakınını kutulu versiyonlar oluştururken, geri kalan 20 binlik kısım ise dijital kanallar yoluyla satılmış durumda.

Açıkçası bu rakamlar normal bir pazar için pek de fazla sayılmaz. Fakat Türkiye gibi bir pazarda bir oyunun 100 binlik satış rakamlarına ulaşması hiç de fena sayılmaz.

Bu arada Unharted 4’ün bu satış rakamlarıyla Türkiye’de en çok satan PlayStation oyunu olma unvanını ele geçirdiğini de belirtelim.

Muhtemelen Türkçe oyunların sayısı arttıkça, ülkemizdeki orijinal oyunların satış rakamları da aynı doğrultuda artacaktır. Sony’nin Türkçe oyun işinde öncü olması, gerçekten bizler açısından iyi bir gelişme.

Etiketler :
Uncharted 4’ün Türkiye satışı şaşırttı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net