Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Besicilik Ve Sütçülük Tematik Kampı Gerçekleşecek
Besicilik Ve Sütçülük Tematik Kampı Gerçekleşecek
...
13-11-2017 09:19
GÜNDEM
0 Yorum
222 Okunma
Haberi Yazdır

Gençlik ve Spor Bakanlığınca planlanan, Tematik Gençlik Kampları Projesi kapsamında Balıkesir’de  Besicilik ve Sütçülük alanına ilgi duyan ya da bu alanda çalışan 18-29 yaş arası 40 erkek katılımcı ile 20-24 Kasım  tarihlerinde “Besicilik ve Sütçülük Kampı” gerçekleştirilecek.

Tematik Kamp, Gönen’de Yıldız Termal Kaplıcalarında yapılacak olup, saha çalışmalarına da buradan ulaşılacak.

 Tamamen ücretsiz olan çalışmada genç çiftçilere işletme kapasitesini artırmalarını ve üretim yöntemlerinde bilinçlenmelerini sağlamak, bu alanda sunulan kredi ve diğer destek hizmetlerini tanıtmak amacıyla besicilik ve sütçülük alanında eğitimler verilecek ve örnek işletmelerde pratikler yapılacak. Ayrıca süt üretim yöntemleri ve bu ürüne verilen çeşitli destekler anlatılacak.

Katılımcılara yönelik besicilik ve sütçülük eğitiminin uygulanması sonucu genç çiftçilerin elde ettikleri gelirin artması sağlanarak bölgede sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın teşvik edilmesine katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

TEMATİK KAMPIN AMACI

 Genç çiftçilere işletme kapasitesini artırmalarını ve üretim yöntemlerinde bilinçlenmelerini sağlamak, bu alanda sunulan kredi ve diğer destek hizmetlerini tanıtmak amacıyla besicilik ve sütçülük alanında eğitimler verilecek ve örnek işletmelerde pratik yapılacaktır.

  Alanında uzman kişilerle eğitim ve uygulama programı olarak gerçekleştirilecek projeye, Balıkesir ikinci kez ev sahipliği yapacaktır.

 Balıkesir Gençlik Merkezleri organizesinde yapılacak Besicilik ve Sütçülük Tematik Kampı için 40 erkek katılımcı belirlenecek ve katılımcı seçiminde, kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verilecek.

  Programın yapılacağı Balıkesir’de, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne başvuru yapacak gencin, temanın gerçekleştirileceği şehirde ikamet etmesi öncelikli şart olarak aranacak.  5 gün sürecek eğitim süresince ulaşım, yemek, konaklama ve diğer tüm giderler Bakanlık tarafından karşılanacak.

Balıkesir Gençlik Merkezlerinin koordinesindeki program açılışı  20  Kasım 2017 Pazartesi günü saat 14:00 de Gönen Yıldız Termal Kaplıcalarında yapılacaktır.

Etiketler :
Besicilik Ve Sütçülük Tematik Kampı Gerçekleşecek -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net