Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > ADD, Atatürk’ü Anma Gecesi Düzenledi
ADD, Atatürk’ü Anma Gecesi Düzenledi
...
13-11-2017 09:30
GÜNDEM
0 Yorum
313 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma ADD ve Göker Ceylan başkanlığında FEMAT Satranç Kulübü tarafından düzenlenen ve 32 sporcunun katıldığı Atatürk Satranç Turnuvasında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılan ödül töreninde turnuva birincisi olan Doğa Koleji öğrencisi Mert Özbay’a hem kupa hem de Atatürk’ün saati armağan edildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bandırma Şubesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 79. Yıldönümü nedeniyle Barış Manço Kültür Merkezi’nde anma gecesi düzenledi. Atatürk´ü anlatan sinevizyon görüntüsünün ardından gecenin açılış konuşmasını ADD Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayaalp yaptı.

Kayaalp konuşmasında “ Tam bağımsız, insan haklarına dayalı demokratik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün önderliğinde Emperyalizme karşı kazanılan bağımsızlık savaşı ve sonrasında hızla başarılan aydınlanma devrimiyle yükseldi. Doğumunun yüzüncü yılında 152 ülkenin imzaladığı UNESCO belgesinin tanımıyla Atatürk uluslar arası anlayış iş birliği barış yolunda çaba göstermiş, olağan üstü devrimler gerçekleştirmiş, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder. Ülkeler arasında renk, din, dil ayrımı gözetmeyen eşi olamayan devlet adamı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Kemalizm, geçmişin bekçiliği değil, geleceğin öncülüğüdür. Türk Ulusu, önümüzdeki dönemde Atatürk´ün öğütlerini tutacak, emperyalizmin oyunlarını bozacaktır” dedi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’da  “Çok güzel bir topluluk var. Atamızı ebediyete uğurlamanın 79.yılında onu sizlerin huzurunda rahmetle, minnetle anıyorum. Buraya gelmeden önce televizyon kanallarında haberleri izlediğimde herkesin Atatürkçü olduğunu gördüm. Atatürk ve İnönü´ye ‘iki ayyaş´ diyenler, onun adını ağızlarına almayanlar, herkes ama herkes Atatürkçü oldular. Bu durum bize mutluluk verir. Türkiye’yi yönetenler bile Atatürkçü oldular. İnşallah samimi olurlar. Buraya gelmeden evvel ne konuşsam diye düşünüyordum. Bandırma Kitap günlerinde elime Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri olan kitabı hediye ettiler.  Kendi sözlerimin yerine kurucumuzun sözlerinden sizlerle paylaşmak istiyorum.

Atatürk diyor ki;

“Akıl ve mantığın halledemeyeceği hiç bir mesele yoktur”

“Tehdide dayanan ahlak, bir erdemlilik olmadığından başka, güvenilmeye de layık değildir”.

“ Birtakım kuş beyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur”.

“Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar”.

“Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür. Saygısızlığın, saldırının küçüğü, büyüğü yoktur” “Samimiyetin lisanı yoktur. Samimiyet sözlerle açıklanamaz”.

 Değerli Bandırmalılar Ben Atatürk’ün sözleriyle hitap ettim,  onu tekrar şükranla, minnetle saygıyla anıyorum. İnşallah bize koyduğu görevleri layıkıyla yerine getirerek bu ülkenin yaşanabilir olur, çocuklarımıza daha güzel bir gelecek ve en önemli ulusların biri oluruz. Tekrar Atamızın ebediyete uğurlamanın 79.yılında onu sizlerin huzurunda rahmetle, minnetle anıyorum”.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) üyesi Mehmet Tüm de konuşmasında, “Bugün, matem değil, Atatürk´ün devrimlerini anlama günüdür. Onun en büyük mirası çağdaş ve laik cumhuriyetimizdir. Bugün, ülkeyi yönetenler, sıkıştıkları zamanda değil, Atatürk´ün çağdaş değerlerine her zaman sahip çıkmalıdırlar” dedi.

Konuşmaların ardından ADD ile Göker Ceylan´ın başkanlığındaki FEMAT Satranç Kulübü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında, 7-8-9 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenen ve 32 öğrencinin katıldığı “Atatürk Satranç Turnuvası”nda derece alanların ödülleri verildi.

Gecenin ilerleyen dakikalarında Kazım Gül başkanlığında Bandırma Halk Müziği Kültür ve Sanat Derneği´nin, “Türk Halk Müziği Korosu”, Selma Keskinbalta´nın şefliğinde unutulmaz konser verdi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
ADD - Atatürk’ü Anma Gecesi Düzenledi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net