Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Samsung, kullanıcılara daha fazla özgürlük sunacak
Samsung, kullanıcılara daha fazla özgürlük sunacak
...
27-11-2017 09:50
TEKNOLOJİ
0 Yorum
233 Okunma
Haberi Yazdır

Hali hazırda satışta olan VR gözlükleri genel itibar ile 3 derecelik bir özgürlük sunuyor. Dolayısıyla bu gözlüklerde arkadan takip söz konusu olmuyor. Fakat Facebook ve HTC’nin üzerinde çalıştığı Oculus Go ve Vive Focus, arkadan takip özelliğiyle birlikte 6 derecelik bir özgürlük vaat ediyor.

2017’nin yavaş yavaş sonuna doğru yaklaştığımız şu günlerde, yeni yılın, yeni teknolojik gelişmeler ile geleceğini ön görebiliyoruz. 2017’de VR ve akıllı hoparlör pazarında önemli gelişmeler yaşandı. Bu pazarlardaki oyuncu sayısı ve ürün çeşitliliği hızlı şekilde artış gösterdi. Görünen o ki 2018’de bu iki sektör açısından son derece verimli geçecek. Zira Samsung, Facebook ve HTC gibi isimler, şimdiden VR’da bir sonraki aşamaya geçmenin planlarını yapıyor.

Sanal gerçeklik gözlüğü pazarında Gear ile önemli bir paya sahip olan Samsung’da yeni akıllı gözlüğü ile 6 derecelik bir özgürlük sunma peşinde. Güney Koreli teknoloji devi, bu şekilde kullanıcıların daha özgür hareket edebileceğini belirtiyor.

Bu durumun yanında hareket hastalığını da azaltmak isteyen Samsung, daha sezgisel bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıyor. Uzun süreli VR kullanımlarında ortaya çıkan dengesel bozukluklar için de çeşitli yazılımlar üzerinde çalışan Güney Koreli teknoloji devinin VR işini ciddiye aldığı da net bir şekilde ortada.

Sonuç olarak 2018’in yeni VR cihazlarıyla birlikte daha da heyecan verici teknolojilere gebe olduğunu söylemek mümkün.

Etiketler :
Samsung - kullanıcılara daha fazla özgürlük sunacak -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net