Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kadın Ve Cinsiyet Adlı Program Düzenlendi
Kadın Ve Cinsiyet Adlı Program Düzenlendi
...
04-12-2017 10:01
GÜNDEM
0 Yorum
272 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi Kadın Kent Konseyi Danışma Merkezi tarafından düzenlenen “ Kadın ve Cinsiyet” adlı programa konuşmacı olarak Nöropsikolog Gülay Dayıcan katıldı.

Bandırma Belediyesi eski meclis salonunda düzenlenen programa, Kent Konseyi Danışma Merkezi ile çok sayıda davetli kadınlar katıldı. Nöropsikolog Gülay Dayıcan Konu hakkında önemli bilgiler veren Nöropsikolog Gülay Dayıcan kendisine yöneltilen soruları da tek tek cevaplandırdı.

Beni, Nermin öğretmen Balya’da bulup davet etti

Nöropsikolog Gülay Dayıcan “Kadın ve Cinsiyet” adlı konuda “Bandırma'da olmamızın sebebi, Bandırma Kadın Konseyi'nin güzel 2 aylık programları var. Kadınla ilgili iletişim, aile içi şiddet, kadına yönelik şiddet, ayrımcılık, vs. gibi bu günkü programların konusunda kadın ve cinsellik. Dolayısıyla kadın Konseyi'nin de üyesi olan Nermin öğretmenimiz beni Balıkesir’in Balya İlçesinde buldu. Gülay Hanım bu semineri, konferansı siz verir misiniz dedi. Böylece bugün burada bulunmuş oldum, konuyu işleyeceğim. Konu, Kadın ve Cinsellik” dedi.

 Özgeçmişinden de bahseden Dayıcan” 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü bitirdim. İlk önce Türkiye'de Samsun Akıl Ruh Sağlığı Hastanesi'nde klinik görev yaptım ve 1973 yılında İstanbul'a döndüm. 1978'de davetli olarak Amerika'ya gittim orada lisansımı tamamladım nöropsikoloji ihtisası mı yaptım, doktoramı yaptım.

Yaşam koçları arttı, 3-5 günlük eğitimle bilgi vermeye çalışıyorlar

Piyasada yaşam koçları gün geçtikçe de arttı. Bunlar biraz 3-5 günlük eğitimde etrafa çıkıp bilgi vermeye çalışıyor. Dolayısıyla bizim mesleğimiz çöpe atıldı. Bir haftalık, on günlük eğitimle herkes uzman kesiliyor. Halk neyin, ne zaman derdine çare bulmak için nereye gitmesi gerektiğini şaşırdı. Çünkü öylesine büyük bir pazar doğdu ki, en basiti bir ruhsal sıkıntıdan dolayı nereye gittiğinizi bilmiyorsunuz. Önce Doktor olarak dâhiliyeye gidiliyor ama dahiliye mütehassısı da hastayı dinledikten sonra uzmanına gönderip hasta kaybetmemek için kendisi tedavi etmeye kalkıyor. Dolayısıyla iş çığırından çıkmış oluyor, özellikle de bizim ülkemizde. Ahmet Türkmen

Etiketler :
Kadın Ve Cinsiyet Adlı Program Düzenlendi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net