Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Toplum Sağlığı Merkezi Engellilere Farkındalık Yaratmak İçin Yürüyüş Düzenledi
Toplum Sağlığı Merkezi Engellilere Farkındalık Yaratmak İçin Yürüyüş Düzenledi
...
05-12-2017 09:20
SPOR
0 Yorum
296 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Toplum Sağlığı Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler Haftasına  farkındalık yaratmak amacıyla Bandırma Belediyesi General Balcı Çamlığı ve Yaşam Alanında yürüyüş düzenledi.

General Balcı Çamlığı ve Yaşam Alanında düzenlenen yürüyüşe, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Öner Mutlu, Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği Başkanı Eyüp Demirezen ile birlikte çok sayıda vatandaşlar katıldı. Yürüyüşün ardından Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Çamlık Cafe’de kahvaltı verdi.

Bandırma Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Öner Mutlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.”  Bilindiği gibi şeker hastalığından kalp damar hastalıklarına kadar birçok hastalığın temelinde hareketsizlik ve şişmanlık vardır. Biz de her gün 10 bin adım atılması gerektiği için başlattığımız sağlıklı yaşam yürüyüşlerinde “bugün spor yapmaya engel yoktur, engelleri hep beraber kaldırıyoruz” diyerek yürüyüş etkinliği gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızı da daha sağlıklı hayat sürmeleri için hareket yapmaya, spor yapmaya davet ediyoruz.  Herkese sağlıklı günler dilerim.”

Kaymakam Yazar kahvaltı masasında kitap okudu

Yürüyüşün ardından Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından Çamlık Cafe’de kahvaltı verildi. Kaymakam Günhan Yazar, kahvaltıdan birkaç lokma aldıktan sonra görevliden kitap getirmesini istedi. Kitabı eline alan Kaymakam Yazar, hem okudu hem de yanında oturan Belediye Başkanı Dursun Mirza ile paylaştı.Ahmet Türkmen

Etiketler :
Toplum Sağlığı Merkezi Engellilere Farkındalık Yaratmak İçin Yürüyüş Düzenledi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net