Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > AK PARTİ DE ÖNCELİKLİ HEDEF BALIKESİR VE BANDIRMA
AK PARTİ DE ÖNCELİKLİ HEDEF BALIKESİR VE BANDIRMA
...
05-12-2017 09:31
GÜNDEM
0 Yorum
478 Okunma
Haberi Yazdır

Dünyanın en önemli yardım yapan ülkelerinden biri olduk

AK Parti Balıkesir milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi Sema Kırcı ise konuşmasında şunları söyledi.” Bandırma ilçemizin 6. olağan kongresi gerçekleştiriyoruz. 2001'de milletin partisi olarak kurulan AK Parti hamdolsun 2002'de iktidara geldiği ilk günden beri birincisi milletin sesi olmayı hedefledi, ikincisi memleketin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine hizmet götürmeyi hedefledi. Yetmedi, gönül coğrafyasının uzattığı her yere, bugüne kadar biz nal sesinin değdiği, eriştiği yürek coğrafyamıza yardım eli uzattı. Hamdolsun ki, dünyanın en önemli yardım yapan ülkelerinden biri olduk. Onları yaparken liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önce Allah'a ardından kendisinin arkasında sarsılmaz bir şekilde duran milletimize güvendi ama burada asıl omurga kale gibi dimdik duran en zor günlerinde bile zalime karşı dik duruşuyla Cumhurbaşkanımızı asla yalnız bırakmayan sizler, teşkilatlarımız, Allah hepinizden razı olsun. Sizler bugün dünyanın zalimlere karşı kafa tutan dünyanın vicdanı olmuş bir liderin arkasından hiç yılmadan, inançla, azimle, uyumadan evlatlarımızla daha fedakârlık ettik.

Hazır bu kongre'de iken Bandırma’ya yapılan yatırımlarla ilgili kısa bir bilgi vereceğim. Bandırmamız Balıkesir’imizin İncisi konumunda. Ne zaman ilimizde ilgili bir toplantı yaptığımız zaman Bandırma Özel bir gündemle değerlendiriyoruz. Çünkü Balıkesir imiz çok büyük bir coğrafya hizmetleri ile bütünüyle düşündüğümüz zaman Güney Marmara Bölgesi'nin Bandırma'nın her zaman önemli bir rolü var.

Bütçemiz De En Fazla Sağlığa Ve Eğitime Ayırdık

Bütçemiz de en fazla sağlığa ve Eğitime ayırdık işte burada hamdolsun. Balıkesir'in bizde Türkiye hedeflerinden daha önce ikili öğretime son verip tekli öğretime geçiş sağlayacağız Bandırma Bu bağlamda ikili eğitim-öğretime devam eden birkaç okul var. Geçmiş yıllarda ve bu yıl yaptığımız planlamalarla birkaç okulumuz ihale aşamasında olduğu bir süreç var. Onları da tamamlanmasıyla okullarımızda ilgili sorunlarımız çözmüş olacağız yeni Okulumuz bitiyor Endüstri Meslek Lisesi'ni görüyoruz, Ali Öztaylan proje İmam Hatip Lisesi'ni görüyorsunuz. Bunlar inşallah Bandırmamız adını dünya çapında, ülke çapında duyuracak öğrencilerimizi mezun edecekler. Öte yandan Gençlik ve Spor yatırım alanınızda Cumhurbaşkanlarımızın geçen Balıkesir gündemine getirdiği malum Bandırma’mızda Kapalı Spor Salonu yok. Var ama Bandırmamıza yakışır bir spor salonu değil. Biz onun arazi sıkıntısını çözdük. Tarım Bakanımız Faruk Çelik zamanında Gençlik ve Spor Bakanlığımıza geçirdik. Ot Bedeli'ni ödedik gençlik ve spor bakanlığımız da Kapalı Spor Salonu için bir arazimiz mevcut ancak planlamalar daki bazı sorunlar nedeniyle yatırım planlarımız aksama nedenlerdir. Bu konuyu arzu edince il başkanımız ve belediye başkanlarımıza birlikte onlar da destek verdi. Sayın Valimiz de destek verdi, Cumhurbaşkanımız dedi ki; o zaman biz Bandırma'ya bir Kapalı Spor Salonu kazandırmak gerekiyor” dedi. Sayın bakanımızla talimatlarını değerlendirdi sizler de takip edin. Sayın bakanımıza bu konuda değerlendirecek sporu seven BANVİT gibi futbol takımımız gibi güzel altyapı takımlarımız var. Bu kadar sporu seven bir Metropol ilçemiz güzel bir yanına yakışır bir spor salonu kazandıralım dedi. Bu konudaki takiplerimiz devam ediyor. Öte yandan FETÖ’dan geçen bir okulumuz var. Yarım kalan bir okulumuz var onun da Milli Eğitim bakanlığımızla sözleşmelerini gerçekleştirdik. İnşallah inşaat halindeki bina bu sene eve eğitime kazandırıldı diye o konuda işlemi sonuçlandırdı. İnşallah ilçe milli eğitim müdürümüzün de tasarrufuyla orası da yavrularımıza bir eğitim kurumu olarak devam edecek.

Sağlıkta Bölgesel Merkez Oluyoruz

Sağlığın kendileri için stratejik bir alan olduğunun altını çizen Kırcı “Sağlık hizmeti yaşam kalitesinin bir göstergesi. Bandırma’nın sağlıkta çıtasını yükseltmek ve Güney Marmara’da bulunan ilçelerimiz içinde bir merkez haline getirmek için Bandırma Devlet Hastanesi’nin B’den A2 rolüne geçirdik. A2 rolüne geçilmesiyle birlikte organ bağışı gibi alanlarda başarısını kanıtlayan hastanemiz daha da sınıf atlamış oluyor. Doktor ve hemşire sayımız artıyor, daha önce yapılamayan büyük ameliyatlar yapılabilir hale geliyor, belli başlı branşlarda müstakil acil nöbeti tutulması sağlanıyor. Bunun bir sonraki adımı üniversite araştırma hastanesi olmaktır. Diğer yandan şehrimizin artan ihtiyaçlarını dikkate alarak proje tutarı 8 milyon 343 bin 780 milyon lira olan yeni bir ek bina yapıyoruz. İçinde 7 ameliyathane odası, 1 kalp damar ameliyathanesi, anjiyo ünitesi, sterilizasyon ünitesi ve 17 yataklı 3. Basamak yoğun bakım ünitesi bulunan ek binamızı 2018 içinde açıyoruz. Eski SSK binası bahçesine 25 Ünitlik Ağız ve Diş Salığı Merkezi yapıyoruz, projenin ihalesi yapıldı. Yine Eski Güven Karahan Devlet Hastanesi arsası içine İlçe Sağlık Müdürlüğü Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılmasını planlıyoruz.” dedi.

Bandırma’ya Yakışan Bir Kültür Merkezi Geliyor

2001 yılında yapımına başlanan ve 15 yıldır yer sahibi ve işi alan müteahhit ile ilgili problemler sebebiyle yapımı durmuş olan Bandırma Kültür Merkezi’ni yeniden ele aldıklarını söyleyen Kırcı sözlerine şöyle devam etti: “Yıllar önce temeli atılan binada yapılan çok yönlü tetkikler sonucu inşaatın çürük olduğu ve yıkılarak tekrar yapılmasının daha ekonomik olacağı tespit edildi. Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü mevcut yapının yıkımı ile ilgili işlemleri başlattı, önümüzdeki günlerde yıkım gerçekleştirilecek.  Bandırma Kültür Merkezi ile ilgili 5.064.078 TL yatırım ödeneği mevcut. Yapımına yönelik yeni proje Aralık ayı içinde bitirilecek, proje onaylandıktan sonra yapım ihalesi Mart 2018 içinde yapılabilecektir.  Bandırma Kültür Merkezi’nin toplam alanı 7.793 m2, bina oturum alanı 2.500 m2 olacak.  Yepyeni bir mimari tasarımla bünyesinde 350 Kişilik çok amaçlı salonu, 128 kişilik küçük salon, okuma salonları, sergi salonu, halk oyunları çalışma salonu, müzik çalışma salonu, kafeterya ile idari ve teknik mekânların yer alacağı bir tesis olacak. Sonunda Bandırmamıza yakışan bir kültür merkezine kavuşmuş olacağız.”

Gençlik Ve Spor Hizmetlerine Gereken Özeni Gösterdik

Sporu sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi olarak gördüklerini söyleyen Kırcı devamında:  “Korozman’a sentetik futbol sahası yapılıyor, proje maliyeti 715 bin lira olan saha 28 Aralık’ta bitiyor. Okullarımızda spora destek sağlamak amacıyla Şehit Süleymanbey Ortaokulu, Esnaf Sanatkarlar Ortaokulu ve Yamanegeli Ortaokulu bahçelerine basketbol potaları, voleybol direkleri ve spor sahaları yapımı için Spor Toto Başkanlığı nezdinde görüşmelerde bulunduk. Gençliğimizi ihtiyaçlarını da ihmal etmedik. Üniversitemizin artan ihtiyaçlarını dikkate alarak 552 Kapasiteli Fatma Ana Kız Öğrenci Yurdu 2015 yılı içinde hizmete girmişti. Artan ihtiyaç dolayısıyla Bandırma Fatma Ana Yurdu’na proje tutarı 19 milyon lira olan 300 kapasiteli bir ek bina yapılması 2018 yatırım programına alındı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Balıkesir ziyaretinde Bandırma’ya yapılacak Kapalı Spor Salonu da gündeme geldi. Bandırmamız yakışan bir spor salonumuz yok, biz bunun arazi sorununu hallettik, Faruk Çelik Beyin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sırasında mera vasfındaki arazimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımıza geçirdik, ot bedelini de ödedik. Şu anda kapalı spor salonumuz için bir yerimiz mevcut, ancak yatırım planına alınmasında sıkıntı yaşandı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuyu arz ettik il başkanımız, büyükşehir belediye başkanımız ve Sayın Valimiz de destek verdiler. Sayın Cumhurbaşkanımız da Bandırma’ya bir kapalı spor salonu kazandırmak lazım dediler. Sayın bakanımıza talimat verdiler.” dedi.

Etiketler :
AK PARTİ DE ÖNCELİKLİ HEDEF BALIKESİR VE BANDIRMA -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net