Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > AK PARTİ DE ÖNCELİKLİ HEDEF BALIKESİR VE BANDIRMA
AK PARTİ DE ÖNCELİKLİ HEDEF BALIKESİR VE BANDIRMA
...
05-12-2017 09:32
GÜNDEM
0 Yorum
493 Okunma
Haberi Yazdır

AK Parti’de yapılan 6. Olağan kongreyle yeniden Bandırma İlçe Teşkilatı başkanı seçilerek güven tazeleyen Alp Bostancı ve yönetimi kolları sıvadı. Hedef, 2019 seçimleri ve bu seçimlerin kazanılmasına yönelik adımların atılması.

Kongrede konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın gündeminde ABD’deki Reza Zarrab davası ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme taşıdığı dekont iddiaları vardı.

Kongrede selamlama konuşmasını Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı ve kongredeki tek Başkan Adayı Alp Bostancı gerçekleştirdi.

 Cumhurbaşkanımızın direktiflerine uyarak sabahlara kadar nöbet tuttuk

Bostancı” Her türlü olayların, seçimlerin üstesinden gelmeye çalıştık ama bizi en çok derinden yaralayan bir 15 Temmuz ülkemizdeki FETÖ / PDY yapılanması şehrimizde de gerçekten hissedildi ve hissedilmeye de devam ediyor. Biz de teşkilatımız, delegelerimiz, mahalle başkanlarımız ve üyelerimiz ile Cumhuriyet Meydanında sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği direktiflere uyarak gerektiği şekilde sabahlara kadar nöbetlerimizi tuttuk. Cenab-ı Allah inşallah bizlere bir daha böyle darbeler göstermesin. Milletin sesi hiçbir zaman kısılmasın” dedi.

Kongreler bizim düğünümüz, bayramımız

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Bu kongremizin öncelikle Bandırma’mıza, Balıkesir’imize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Kongreler, bizim düğünümüz, bayramımız en kapsamlı yaptığımız toplantılar. Safları sıklaştırıp eksiklikleri tamamladığımız kucakla açtığımız kardeşlik duygularının en üst seviyeye çıktığı bir toplantılarımızdır. İste Bandırma'nın salonlarından da bunu görüyoruz, kardeşlerimizin gözlerinden onu hissediyorum. Bandırma bizimdir, bizim olacak.

Hedef 30 Mart 2019. Balıkesir, Bandırma’yı mutlaka yeniden kazanacağız. Çünkü 2004'te Bandırma bizim olmuştu. 2019'da inşallah bunu tekrar alacağımıza yürekten inanıyorum. 2004'te il başkanı olarak gönderildim.  İl Başkanımız Hasan Demiraslan, o zamanlar gençlik kolları başkanıydı. O vesileyle buraya geldik. Bandırma'da Cemal Öztaylan belediye başkan adayıydı. Teşkilatta motivasyonu sağlamak ve mutlaka Bandırma’yı kazanmak için il teşkilatı ile, kadın kolları ile, gençlik kolları ile Bandırma'nın bütün sokaklarında dolaştık, kahvelerinde konuştuk. Kadın kollarımız girmedik yer bırakmamıştı. Elhamdülillah Bandırma'yı kazanmıştık şimdi Bandırma’yı kaybettiğimiz için içimizde burukluk var,  bu burukluğu telafi etme zamanı yaklaştı. Bir yıl sonra seçimler var, Bandırma Teşkilatı bir olacak, iri olacak, diri olacak mutlaka Bandırma'ya kazanacağız.

Bandırmaspor’da, Balıkesirspor’da bizim

Kafaoğlu”Bandırmaspor’da bizim, Balıkesirspor’da bizim.  Her iki takımı da destekliyorum. Profesyonel Futbol Ligi'nde mücadele eden 2 takımımızdan Balıkesirspor'a 5 bin tane forma dağıttık. Siparişini verdik, önümüzdeki hafta da Bandırmaspor'da taraftarlara bir o kadar forma dağıtacağız. Seyircilerle beraber maçı izleyeceğiz ve formaları dağıtacağız. Ekonomik yönden de mutlaka destekleyeceğiz. Bunlar bizim değerlerimiz, marka değerlerimiz. Her zaman şehrimizin reklamını yapan ve ön planda tutan değerli takımlarımızdır.  Bizim, sevgi dilini kullanmamız lazım, hiç kimseyi ötekileştirmeden, sen ben demeden bir olmalıyız çünkü bu yürüyüş, kutlu yürüyüş, darılmak ve küsmek, bahaneler adına sevmek ve sevilmek ile mücadele vereceğiz. Hepimizi kucaklayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tekrar selamlıyor yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.

Bayram havası içinde, coşkuyla kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz

AK Parti Balıkesir milletvekili Kasım Bostan’da konuşmasını şöyle sürdürdü. “6. olağan kongremizin Bandırmamıza, Balıkesir’imize, vatanımıza, milletimize ve tüm coğrafyamıza hayırlar getirmesini yüce rabbim den niyaz ediyorum. Sevgili dostlar, birer birer kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Dün Gönen, Manyas, Cuma günü Dursunbey bugün de Bandırmadayız. Bir bayram havası içerisinde coşkuyla kutlu yürüyüşümüze bu kongremizde de devam ediyoruz. AK Parti iktidara geldiği günden bu yana 15 yıl geçti, 15 yıllık süre içerisinde AK Parti kadroları, teşkilatları, meclis kurulu, hükümetleri birçok hizmeti sizinleydi. Sağlıktan, Turizme, Sanayiden, Ticarete ihtiyacı olan ülkemizin kamu yatırımlarını birçok alanda 70 yılda yapılmayan ve yapılamayan hizmetleri 15 yıla sığdırdık. Enerji alanında sayın bakanımız burada, Bandırma’da rüzgârgüllerini sayın bakanımız açtırdı Allah razı olsun kendisinden. Her alanda Türkiye’yi 3’e, 4’e, 5’e katladık. İktidara geldiğimiz zaman Türkiye’nin büyümesi ortalama yüzde 2,5-3 civarındaydı. 15 yıllık ortalaması Türkiye’nin büyümesi yüzde 5 oldu. Bu ne demektir biliyor musunuz arkadaşlar? yüzde 7,5-3 büyüme milli gelirin 3 bin dolar olması demek ama ortalama 15 yılın yüzde 5 büyümesi milli gelirin 10 bin doların üzerine çıkması demektir. İşte biz bu kongrelerimizle yetmedi kutlu yürüyüşe devam ederken hedefimiz 2023. 2023’e giren Türkiye’yi biz milli gelirinin 20 bin doların üzerine çıkarmamız lazım. Eğer 7 bin doların üzerine çıkardığımız da biz mazlum coğrafyanın mazlumlarının ayağa kalmasını isteyeceğiz. Onlar, mazlum coğrafya insanımız güçlü bir Türkiye istiyor. İşte o mazlumları ayağa kaldırdığımız da zalimler Türkiye’den korkacak, Türk milletinden korkacaklar. Biz medeniyet değerlerimiz üzerinden baktığımız zaman bu güne kadar Türk milleti hep mazlumların yanında olmuştur.  

Etiketler :
AK PARTİ DE ÖNCELİKLİ HEDEF BALIKESİR VE BANDIRMA -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net