Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Annem Kitap Okuyor”
“Annem Kitap Okuyor”
...
07-12-2017 10:31
GÜNDEM
0 Yorum
155 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında, Sındırgı'da  "Anneler Kitap Okuyor" etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve anneler katıldı.

Anne-Balara Önemli Görevler Düşüyor

Anneler Kitap Okuyor etkinliğine katılan Vali Ersin Yazıcı, kitap okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Kitap okumaya ilginin bu kadar çok olmasından dolayı mutluluk duydum. İsteğim, bu gibi etkinliklerin sürekli olması. Çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması için anne-babalara önemli görevler düşüyor. Çocuklar kitaplarla ilk kez anne babaları aracılığıyla tanışır. Anne babalar okuma sevgisinin temellerini çok küçük yaşlarda atabilirler. Eğer çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olursanız gerisi kendiliğinden gelecektir. Annesi kitap okumaya gelen çocuklar, bunu örnek alacaktır. Çocuklarınıza güzel bir örnek olduğunuz için çok mutluyum."ifadelerini kullandı.

Balıkesir Bengi'yi Benimsedi

Balıkesir Valiliği olarak il genelinde BENGİ Projesini başlattıklarını belirten Vali Yazıcı, "BENGİ Projesi uygulanmaya başladıktan sonra ilimizin tüm paydaşları bu projenin bir tarafında yer almak istedi. Bugün annelerimizle kitap okuma saatinde bir araya geldik." dedi.

Anneler Çocukları İçin Rol Model

Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bu etkinliğin anlamlı olduğunu belirten anneler ise, " Bu etkinlik bizim için çok güzel oldu.  Bu etkinlik aynı zamanda bütün annelerimiz için bir başlangıç olur. İnşallah devamı da en güzel şekilde gelir. Biz anneler çocuklarımız için birer rol modeliz. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için anneler olarak çocuklarımızla birlikte mutlaka kitap okumamız gerekiyor." şeklinde ifade ettiler.

Etiketler :
“Annem Kitap Okuyor” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net