Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Gençer ‘’2018’in Ülkemize Yeni Bir Umut Olmasını Diliyorum’’
Başkan Gençer ‘’2018’in Ülkemize Yeni Bir Umut Olmasını Diliyorum’’
...
07-12-2017 10:52
GÜNDEM
0 Yorum
146 Okunma
Haberi Yazdır

Ayvalık Belediyesi Aralık Ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer başkanlığında 6 Aralık Günü saat 10.00’da Orhan Peker Sanat Galerisi’ndeki gerçekleştirilen toplantıya meclis üyeleri Aydın Derinova ve Arif Tünek’in mazeretleri nedeniyle katılamadı. Ayvalık Belediyesi sosyal medya hesabından her zaman olduğu canlı yayınladığı meclisin kâtipliği Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Meclis Üyesi Hüseyin Barış yaptı.
Meclis toplantısı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ülkemiz için canını vermiş şehitler ve Ayvalık, Altınova, Küçükköy belediyelerine hizmet etmiş herkes için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. 
Gençer’’ Meclisimize Çevreye Duyarlılık Konusunda Teşekkür Ediyorum’’
Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Rahmi Gençer’’ Olağanüstü bir durum söz konusu olmazsa 2017 yılının son meclis toplantısını gerçekleştiriyoruz. Çok hareketli bir yıl geçirdik. Ancak 2018’den çok şey bekliyorum. Ülkemiz için hayırlı bir yıl olmasını diliyorum. Zorlu dönemleri en iyi şekilde umarız el birliği aşarız. Ayvalık her zaman siyasi dönemleri medeni şekilde geçirmiştir. Umarız böyle devam eder. Muhalefetin olmadığı yerde demokrasi olmaz. Buradan çıktıktan sonra hepimiz dostuz. Burada herkes seçildiği bölgeye hizmet için gönüllü. Aslında hepimizin görevi aynıdır. Siyasi kesim gözetmeksizin tüm meclisimize çevreye duyarlılık konusunda teşekkür ediyorum. Sit alanlarımız, tabiat parkımızın zeytinlik alanlarımızın konusunda hep birlikte hareket ettik ve kararları oy birliği ile karar aldık. Altınova’mızdaki sizin de bildiğiniz gibi şu an gündemde cezaevi olması için çalışmalar var. Biz bu çalışmalar başlamadan önce eğitim yuvası olması için hep birlikte kararlar aldık. Altınova halkının kendi parasıyla yaptırdığı bu binanın eğitim yuvası olması için, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Adalet Bakanımıza ve Sayın Valimize topladığımız imzaları gönderdik. Süreci takip ediyoruz.’’
Gençer ‘Altınova Çıkarılacak Maden Sonucunda Deniz Ekolı Büyük Bir Tehlike Oluşacak’’
Ayvalık Altınova Mevkii’nde son dönemler maden arama ve çıkarma talepleri hakkında konuşan Başkan Gençer ‘’ Altınova’da deniz içinde maden arama yetkili konusunda görüştük. Kesinlikle uygun görmediğimizi kendilerine ilettik. Önümüzdeki süreçte ÇED raporu için 11 müdürlük ve bakanlık onay almaları gerekiyor. Firma, kumu yüzen bir gemiyle alacaklarını mıknatısla alacaklarını, kumun daha iyi olacağını savundu. En kötü taraflarından biri de süresi de açık. Yaptığımız araştırmalar sonucu bu işlerimin deniz canlılarını yaşamını bitireceğini düşünüyorum. Ön bilgiye ve araştırmalarımıza göre çok sıkıntılar yaşanacak. Burada büyük bir eko sistem var insanlar ve deniz canlılarına da büyük zarar olacağını düşünüyoruz. Küçük bir değişiklik denizde tüm yaşamı etkileyebiliyor. Firma ÇED raporu sürecinde halk toplantısı yapmak zorunda. Tüm belediye meclisi olarak tüm bilimsel verilerle orada bulunacağız. Herkesten Katılımlarınızı rica ediyorum’’ dedi.
Çevreye karşı bilinçli olmamız gerektiğini vurgulayan Gençer, çevre temizliği konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını sigara izmaritinin ve küçük ambalajların çöp olarak görülmediğini anlattı. Bu konuda gençlerden ümidinin olduğunu ve ancak herkesten duyarlı olmasını istedi. Çevre temizliği konusunda Ayvalık Kent Konseyi ile beraber sosyal sorumluk projeleri geliştireceklerini de sözlerine ekledi.
Başkan Gençer’in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi; Memur Sendika Sözleşmesinin yenilenmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi. Memur ve sözleşmeli memurlara sosyal denge tazminatı verilmesi konusunda Başkan Geçere yetki verilme kararı karar oy birliği ile onaylandı.
5393 sayılı Bld. Kanunun 76. Maddesine istinaden Ayvalık Kent Konseyinde oluşturulan görüşlerin değerlendirilmesi görüşüldü.
İmar komisyonundan gelen konulara geçildi. Sakarya Mahalle 1669ada /1 parsel, 1818 ada/34 parsel, 1819adet /3 parsel plan değişiklik talebi görüşüldü. Altınova Mahallesi 677 ada/ 1 parsel plan değişikliği talebi görüşüldü.
Altınova Mahallesi 756 /2 Parsel (Eski 9752) plan değişikliği görüşüldü onaylandı.
Alibey Adasında kentsel konut alanlarının pansiyon olarak kullanılabilmesi izninin kentin Ayvalık Merkez ve Çamlık mevkilerinde de uygulanması için ile ilgili maddenin Balıkesir Kültür Varıldıkları Koruma Kurulu onayına sunulması gerektiği ifade edildi. Bu karar, oy birliği kabul edildi. Bu öneri kurul tarafından kabul olması durumunda bu bölgelerde ev pansiyonculuğuna onay verilebilecek.
İmardan yeni gelen konuların İmar Komisyonuna gönderme kararı oy birliği ile meclis son buldu.

Etiketler :
Başkan Gençer ‘’2018’in Ülkemize Yeni Bir Umut Olmasını Diliyorum’’ -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net