Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Horlamaya Son Veren Gözlük!
Horlamaya Son Veren Gözlük!
...
30-12-2017 10:00
TEKNOLOJİ
0 Yorum
220 Okunma
Haberi Yazdır

Güneş gözlüğü, akıllı gözlük, sanal gerçeklik gözlüğü derken bu kez anti-horlama gözlüğü yapıldı! Horlama sorunu olanların uykuda taktıkları bu özel gözlükler horlayanları ve etrafındakileri bu gürültüden kurtarıyor!

Snore Circle adı verilen bu özel gözlükler, uyurken gelecek ışığa karşı gözleri koruduğu gibi aynı zamanda önemli bir görevi daha üstleniyor. Üzerinde bulunan titreşim motorları ile birlikte Snore Circle horlamayı engelleyebiliyor. Peki bir gözlük nasıl oluyor da bunu başarabiliyor? Uykunuz esnasında horlamaya başladığınız anda 36 farklı seviyede titreşimler ileten cihaz, horlamanızı engellemeye yardımcı oluyor. Uyku başladığı anda 36 farklı seviyede titreşimi kullanarak horlamayı önlüyor.

Standart bir göz bandında olduğu gibi yumuşak ve rahat materyallerden üretilen Snore Circle, aynı zamanda bir akıllı telefon uygulamasına da sahip.

Uygulama aracılığıyla, gece boyunca geçirdiğiniz uyku kalitenizi ve durumunuzu detaylı bir şekilde görmek mümkün. Gece boyunca kaç kere horladığınızı ve horlamanızın kaç kere kesildiği kayıt eden cihaz, hatta horladığınız anın sesini bile kaydediyor.

32 gram ağırlığında olan cihaz, Bluetooth 4.0 teknolojisi aracılığıyla akıllı telefonunuz ile haberleşiyor. iOS 7.0, Android 4.3 işletim sistemi ve sonrasını destekleyen cihaz, 80 mAhbatarya kapasitesine sahip. Ürünün dolu şarj ile ne kadar süre kullanılabildiği belirtilmemiş. Ürünün kutu içeriğinden 1 Adet Snore Circle akıllı göz bandı, kullanım kılavuzu ve şarj kablosu çıkıyor.

Ürünün fiyatı 59 dolar...

Etiketler :
Horlamaya Son Veren Gözlük! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net