Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > OnePlus 6 Bu Özelliği İle Fark Yaratacak
OnePlus 6 Bu Özelliği İle Fark Yaratacak
...
02-01-2018 09:26
TEKNOLOJİ
0 Yorum
223 Okunma
Haberi Yazdır

Qualcomm’dan Samsung’a kadar birçok firmanın hevesle beklediği ve üzerinde çalışmalar yaptığı ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi sandığımızdan daha yakın. 2018 ilk çeyreğinde kullanımına başlanması beklenen teknolojiyi ilk kullananlardan birisi de OnePlus olacak.

İlk örnekleri muhtemelen 9-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan CES 2018 fuarında göreceğiz. Fakat büyük üreticilerden böyle bir adım gelecek gibi durmuyor. İlk denemeler küçük firmalardan gelebilir, şayet büyük üreticiler bunu ilk deneyenlerden olursa, bizim için sürpriz olur. Zira Samsung’un Galaxy S9‘u da dahil olmak üzere ilk çeyrekte yeniliği kullanacak bir marka duymadık. Bunun başlıca nedeni teknolojinin çok yeni olması, dolayısıyla bir fiyaskodan herkes çekiniyor.

Mamafih, OnePlus’ın OnePlus 6 ile atacağı bu adım oldukça önemli. Önümüzdeki mart ayında tanıtılması beklenen telefon, ekran üzerinde parmak izi tarama özelliğini yaygın anlamda ilk kullanan telefon olacak. Bildiğiniz gibi parmak izi okuyucunun arkaya yerleştirilmesi pek çok eleştiriyi beraberinde getiriyor ancak firmalar çerçevesiz ekran furyası sebebiyle buna mecbur kalıyor. Yeniliğin tam olarak oturmasıyla 2018‘in ikinci yarısında itibaren Apple da dahil olmak üzere pek çok teknoloji devi kullanmaya başlayabilir.

Etiketler :
OnePlus 6 Bu Özelliği İle Fark Yaratacak -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net