Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bakkal “Rakiplerimize Düşman Gözüyle Bakmayız”
Bakkal “Rakiplerimize Düşman Gözüyle Bakmayız”
...
09-01-2018 09:58
GÜNDEM
0 Yorum
426 Okunma
Haberi Yazdır

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından basın mensuplarına kahvaltı verildi. 

İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal” Bizim dışımızda kurulmuş ve kurulacak olan bütün siyasi parti rakiplerimize düşman gözüyle bakmıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Türk milletinin, Balıkesir’in ve Bandırma’nın problemleriyle dertleşiriz, problemlerine çare olmak için çözüm önerilerimizi sunarız” dedi.

Meclis Üyeleri Harun Algül, Erol Çakır, Başkan Yardımcısı Gökhan Çoban, İlçe Sekreteri Mustafa Rastıkçı, İlçe Muhasip Yardımcısı Sedat Ütük ve Mahalle Temsilcilerinin hazır bulunduğu basın toplantısında Başkan Yurttaş Bakkal” Vaktimizden ayırıp bizlerle beraber olduğunuz için öncelikle teşekkür ediyorum. Biz bu toplantıyı iki gün sonra yani 10 Ocak'ta yapmayı planlıyorduk fakat o gün sizin birçok fazla programınız olacağı için bizlerde 8 Ocak gününe planlama gereği hissettik” dedi.

Fesat olanları Allah ıslah etsin

Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Teşkilatında yaklaşık 100 civarında arkadaşımız istifa etti. Gittikleri yerlerde Cenabı Rabbim halisane olan arkadaşlarımızın yollarını açık eylesin, fakat içerisinde fitne fesat olanları da Cenabı Allah ıslah etsin. Bizim dışımızda kurulmuş olan, kurulacak olan bütün siyasi partilerle rakibiz ama düşman gözüyle bakmıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin Balıkesir'in ve Bandırma'nın problemleriyle dertleşiriz problemlerine çare olmak için çözüm önerilerimizi sunarız.

MHP de bütün arkadaşların hakkı eşit

Milliyetçi Hareket Partisinde aleyhte çalışma yapan adı ne olursa olsun, makamı geçmişte hangi görevde bulunursa bulunsun, Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında bulunup da aleyhte çalışma yapan bütün arkadaşların tüzük gereği hakları eşittir. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili basın açıklaması yapacağız. Birçok arkadaşın da istifa ettiğini zaten biliyorsunuz. Mevcut kurulmakta olan İYİ Parti'nin de İlçe Başkanlığına atanan Necmi Sert arkadaşımız Milliyetçi Hareket Partisi'nin üyesiydi. Bir baktığınızda ülke genelinde kurucuları inceleyin,  Balıkesir il teşkilatını inceleyin ve önümüzdeki günlerde açıklanacak olan Bandırma'daki kurucuları da inceleyin. Milliyetçi Hareket Partisi programını beğenmeyip tüzüğüne aykırı hareket edip ayrılan arkadaşların bulundukları yerlerde neler yaptıklarını ve yapacaklarını hepimiz göreceğiz.

Gündem de erken seçim yok

Şu anda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde ve hükümetimizin açıklamalarında erken seçim yok net olarak söylüyorum. Kim derse ki Türkiye Cumhuriyeti'nde bir erken seçim yapılacak diyen ortalığı karıştırıyor ya da farklı hesapları var. Seçim tarihleri bellidir. 30 Mart 2019’da mahalli seçimler son yapılan Anayasa değişikliğinde de madde olarak var olan genel ve Cumhurbaşkanlığı hükümet seçiminin de 3 Kasım 2019'da yapılacağı kesindir.

 

 

Ayhan Yörükoğlu’nun istifasını istedik

Hepinizin bildiği gibi Bandırma teşkilatımız son mahalli seçimlerde 3 belediye meclis üyeliği kazandı. Üç arkadaşımız da bu görevlerini başarıyla yapmaya gayret gösteriyor. Son gelişmelerden sonra bir arkadaşımız Ayhan Yörükoğlu arkadaşımızın istifasını istedik. Bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma meclis üyesi olarak iki arkadaşımız görevlerine devam edecektir. Neden istifasını istedik diyecek olursanız; Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüzüğüne ve programına ters hareket eden her kim olursa olsun biz gereğini teşkilat olarak yaparız. Makamı, mevkisi ne olursa olsun bu onun için geçerli olduğu kadar bizim için geçerlidir. Önümüzdeki günlerde olur da bizim aleyhimize bir sorun olursa İl Teşkilatı veya genel merkez bu çalışmaya bizim nazarımızda, tasarrufunda kullanarak bizi de gerekli gördüğü yerde cezalandırır.

Meclis üyesi Harun AlgülBandırma’yı ilgilendiren projeler anlamında bir duruş var”

Gelişimine, icraatlarına ve belediyenin yaptığı uygulamalara baktığımız zaman bizim önceliğimiz Tabi ki Bandırma'nın faydasına olan projelerde yer alabilmek. Destek verebilmek için kuru kuruya muhalefet yapma noktasında hiçbir zaman belediye meclisinde faaliyet göstermedik. Bunu da tüm basın mensubu arkadaşları bildiğini zannediyorum. Belediyemizin Bandırma’ya faydasına olacak çalışmaların yanında yer alacağımızı söylüyoruz ve taşın altına elimizi koyacağımızı söylüyoruz fakat yapılan son uygulamalarda bazı gelişmeler var. Balıkesir'de özellikle Büyükşehir Belediye başkanlığı seçiminden sonra, Bandırma’yı ilgilendiren projeler anlamında bir duruş var. Duruşta ki kastım bir yavaşlama var biliyorsunuz ki belediye başkanı da bununla ilgili bir açıklama yaptı; limanın üst kısmındaki askeri alanda yapılacak olan Tema Park projesi tamamen çöpe atılmış gibi duruyor, kavşak projeleri ile ilgili haber ve ses seda yok ne olacak ne bitecek. Şuan için net bir şey yok.

“2021 yılına kadar Bandırma yeni bir plan göremez”

 İmar konusunda belediye meclisinde gündeme getirmiştik. 20 ilçede 1/25 binlik çevre düzeni planı, 17 ilçede 1/5000 ölçekli nazım imar planı ihalesi mayıs ayında bir kez çıktı iptal edildi. Ağustos ayının sonunda tekrar çıktı, ihale ön aşamayı geçti değerlendirmeler yapıldı ikincil çağrılar gerçekleştirildi. Firmaların da değerlendirilmesi yapıldı. Sadece idarenin onayı kalmıştı ki maalesef bu ihalede geçen hafta itibarıyla iptal oldu. 1/5000 hayali Büyükşehir'in yapacağı Bandırma için ötelenmiş oldu. Bu durumda yeni bir ihale yapılmazsa yeniden plan ve işlemlerin yapılmasına baktığımız zaman bir önceki ihalenin sürecinin bir yıla yakın bir süreçti. Şimdi yerel seçimlerden evvel 5000’lik planın sonuçlandırılması konusu seçim ağzıyla spekülasyonlara açık hale geldi. Seçim öncesinde 5000’lik ölçüsünü yapıyorsunuz, akabinde Bandırma Belediyesi 1/1000’lik ölçeklerini yapılması Takriben 1-1 buçuk yıl da yapılırsa 2021 e kadar zannediyorum, Bandırma yeni bir plan göremez. Bandırma Belediyesi biliyorsunuz, İmar Komisyon Başkanı Şerafettin Beyin ifadesiyle bütüncül bir plan bekliyor. Bütüncül bir plan olmadığı sürece münferit ve tek tek planlar karşıydı ve 3 yıldır da muhtelif sanayi planlarında bekletiyordu. Kale Savunma Sanayisi bekledi, mermerciler bekledi. Farklı iş firmaları bekledi.  Bu ihale iptal olunca genel bekletmeyi devam edecek miyiz? Yoksa onaylayacak mıyız? Diye son 3 senede Bandırma'da Yeni Sanayi Sitesi yok.

Biliyorsunuz ki Bandırma Belediyesi sattığı bir arsa var biliyorsunuz ki; 50 milyon liraya 50 dönümlük arazi sattık. Plan teklifi yapamıyorlar, teklif edip bekleyenler de var. Bu durum böyle olduğu için de hiç teklif etmeyenler de var. Durum böyle olunca acil belediyeden böyle bir çözüm bekliyoruz. Ahmet Türkmen/Serhat Barış 

Etiketler :
Bakkal “Rakiplerimize Düşman Gözüyle Bakmayız” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net