Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Bahçeli En Doğru Kararı Verir”
“Bahçeli En Doğru Kararı Verir”
...
11-01-2018 09:44
GÜNDEM
0 Yorum
165 Okunma
Haberi Yazdır

MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal, Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamada, partisinin 2019 seçimlerinde aday göstermeyeceği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceği kararının yerinde ve doğru olduğunu söyledi.

 Yurttaş Bakkal” Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli gerekli açıklamaları yaptı. Onun üzerine bizim söz söyleme lüksümüz yok. Milliyetçi Hareket Partisi bu açıklama yaparak birilerinin beklentilerini ters köşeye yatırdı. 15 Temmuz sonrası yaşanan istemediğimiz olaylar bizi öyle bir hale getirdi ki ya yerli ve milli olacaksınız ya da birilerinin güdümünde olacaksınız. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerli ve milli olmanın Türk milliyetçiliğinin olmazsa olmazı olduğunu bilen bir teşkilatız.  Liderimiz Bahçeli’nin almış olduğu karara hepimiz saygı duyarız, yanındayız ve sonuna kadar da gideriz” dedi.

“Yasal bir zeminde seçime gideceğiz”

Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalarda söylemekte ki amacı 16 Nisan'da yapılan referandumdan sonra mevzuat gereği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde başlayacak olan seçim yasası ve siyasi partiler kanunu ile ilgili bir takım değişikliklerin olması gerekiyordu. Bunlarla ilgili hazırlıkların kısa sürede tamamlanıp seçim takvimine yani 3 Kasım 2019 tarihine yetişmesi ve ters bir sorun yaşanmaması için Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Dr. Bahçeli Beyin liderliğinde ikili görüşmeler sonucunda çıkacak olan tablonun neticesinde önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde her iki kanununda değişiklikler yapılarak bunun da önlemi alınmış olacak ve yasal bir zeminde seçime gideceğiz”.  

“Trenden düşen bir daha ayağa kalkmaz”

 “Bizim sevdamız memleket sevdası, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” diyen bir anlayışın mensuplarıyız. Önce ülkem dediğim noktada bugün seçilmiş olan bir cumhurbaşkanının 5 senelik görev yaptığı sürece biz yalnız bırakmayız. Yapılan Anayasa değişikliğinde zaten bunun önü açıldı.  50 + 1’i almadığın sürece hükümet kuramazsın. Geçmişte yüzde 30 yüzde 25 hatta yüzde 20 ile azınlık hükümetleri kurulduğunu biliyoruz. Yaşadık bu durumları, yanlış birtakım uygulamaları olduğunda hayata geçti. Bizler de bunun sancılarını yaşadık. Bundan sonra yapılacak olan çalışma ile bu yanlışların önüne geçme adına yüzde 50 + 1 anayasada kanunlaştı. 3 Kasım 2019'da yapılacak olan seçimlerde de seçilecek olan Cumhurbaşkanı yüzde 50 + 1 ile gelecek, yani çoğunlukla gelecek.

Yapılacak olan Türkiye Büyük Meclisindeki değişikliklerden sonra resmi hale getirilmesi ile birlikte bir seçim ittifakı olma ihtimali kuvvetli. Gerekçelerinden de bahsettim yüzde 50 + 1 olmazsa olmazlarından bir tanesi. Bizim safımız belli, biz öncelikle “ülkem ve milletim sonra partim ve ben” anlayışlarının mensuplarıyız. Bizim ittifakımız belli, net bir şekilde belli, sağda solda konuşurken onu yapacağız bunu yapacağız diye konuşup da netlik kazanmıyor.

“Dünden bu güne ne söylediysek arkasındayız”

Ülkücü hareketleri mensupları olarak dünden bugüne ne söylediysek sonuna kadar arkasındayız. Sonuna kadar sahip çıkarız, yarı yolda kimseyi dün bırakmadık, bugün de bırakmayacağız, yarın da bırakmayacağız.  Net olmayanlar da kimlerle ittifak yapacağını önümüzdeki günlerde hepinizin takip ettiği gibi bizler de yakinen takip ediyoruz. Onların da ne yapması gerektiğini Türk milleti önümüzdeki 3 Kasım seçimlerinde kararını verip net olarak tercihlerini yapacaktır.

Eğer iyi bir tercih yapılırsa güzel sonuç çıkar. Eğer tercihini güzel yapmaz iseniz bunun bedeli ağır olacak, ağır olduğunda da bedelini 15 Temmuz'da yaşadık. Tercihlerini yanlış yaptıktan dolayı bedeli olan 15 Temmuz ağır geçti. Bunun da olmaması için her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı aklıselim olarak düşünüp yapılacak olan 3 Kasım 2019 daki Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde tercihi yapmak zorunda. Biz de tercihimizi yaptık, Milliyetçi Hareket Partisi lideri Doktor Devlet Bahçeli bunu da kamuoyunda paylaştı.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
“Bahçeli En Doğru Kararı Verir” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net