Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Hedefimiz, Çalışkan Yönetim, Sorunsuz Üye”
“Hedefimiz, Çalışkan Yönetim, Sorunsuz Üye”
...
11-01-2018 09:49
GÜNDEM
0 Yorum
465 Okunma
Haberi Yazdır

 

Pazar günü yapılacak Bandırma Tuhafiye, Manifatura ve Kırtasiyeciler Odası Başkanlılığı seçimine iddialı olarak hazırlanan Yücel Başaran“ Hedefimiz, Çalışkan Yönetim ve Sorunsuz Üye” ifadesinde bulundu.

 

Yücel Başaran” Öncelikle başkanlık adaylığımı şu amaçla açıkladım.  Odamızın maalesef üyelerine herhangi bir hizmet vermediğini gördüm. Seçimi kazandığım takdirde odanın tüm problemlerini çözmek için elimden gelen çalışmayı yapacağım, bundan hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 

“Bu tür odalar, üyelerine hizmet vermek için açılmıştır. Bizim odamız uzunca bir süredir maalesef üyelerine hizmet vermiyor. Üyelerime hizmet vermek için ilk baş proje ve planlama yaptım. Bu planlamanın içerisinde en öncelikle nokta sadece bizim üyelerimize değil, Bandırma'nın bütün esnafını kapsayan, kayıt dışı esnafa dur demektir” diyen Yücel Başaran açıklamalarına şöyle devam etti. “ Benim Öncelikle bir planım var.  Bakınız,  bayram arifelerinde bazı pazar yerlerinde pazarcı esnafın önünü Bandırma Belediyesi'nin, Bandırma’ya herhangi bir odaya kayıtlı olmayan şehir dışından Balıkesir'den, Bursa'dan, İstanbul'dan gelen bazı esnaflar 3-5 metrekarelik alana tahtalarını açarak ürünlerini teşhir ediyorlar. Bunları da ilginç rakamlara satıyorlar. 1 yıl boyunca Bandırma'ya hizmet veren, Bandırma'da kira ödeyen, yer parası ödeyen üyenin hakkı resmen hortumlanıp pazar yerlerinden ya da bayram arife günlerinde, çarşıda hortumlayıp gidiyorlar.  Ben de buna dur diyeceğim.  Aylık 1.5 trilyon, yıllık ise 18 trilyon civarında paralara tekabül etmektedir bu çok ciddi bir rakamdır. Bizim perakende sektörü için çok önemli bir rakamdır. Bu pazarcı esnafını, Pazartesi Pazarı esnafını, iş yeri esnaflarını kısacası Bandırma'da ki bütün esnafların bütün odalar üye olsa da olmasa da hepsini etkileyen bir durumdur. Biz Öncelikle buna dur diyeceğiz”.

 

Pazarcı esnafının kapalı, pazar yerindeki sıkıntılarını gidermek ve pazar yerlerindeki işgaliye harçlarını daha da makul ve ödenebilir rakamlara çektirmek için Belediye'ye gereken başvurular yapılacaktır. Oda üyelerimizin içinde ekonomik zorluk içinde olanların üniversitede okuyan evlatlarına burs verilecek. Oda üyelerimizin mesleki açıdan kendilerini geliştirmeleri ve daha farklı firma ve modellerle buluşmaları için ücretsiz olarak fuarlara katılmaları sağlanacak. Oda üyelerimize oda kimlik kartı çıkartılacak. Oda üyelerinin daha uygun fiyatlara mazot ve benzin almaları için muhtelif benzinliklerle protokol imzalanarak üyelerin ekonomilerine katkı sağlanacak. Muhtelif bankalarla protokol imzalanıp oda üyelerinin daha düşük faiz oranlarıyla kredi almaları sağlanacak. Oda üyelerimizin hukuk alanındaki sorularını cevaplamak için her Çarşamba odamızda bir avukat ücretsiz hizmet vererek üyelerimizin sorularını yanıtlayacaktır.

 

Odamızın internet sayfası kurulup mali gelir ve giderleri ve odamızın faaliyetleri aynı sitede yayınlanarak üyelerimizin mevcut yönetimin yapmış olduğu her şeyi sıcağı sıcağına takip etmesi sağlanarak üyelerimiz bilgilendirilmiş olacak.

 

Ticari aracı olan üyelerimizin K2 belgesini vizeletmek için Balıkesir'e gidip zaman kaybetmesini engellemek adına, her ayın belirli günlerinde oda yönetiminden bir kişi Balıkesir'e gidip vize yaptırıp üyelerimize belgelerini teslim edecektir. Böylece üyelerimizin iş yerlerini kapatıp veya pazarlarından kalmalarının önüne geçilecektir. Balıkesir Odalar Birliğinden destek ve izin alınarak, gerekli zemin oluşturularak odamıza ait bir lokal binası alınıp oda üyelerimizin hizmetine sunulacak ve gerektiğinde üyelerimizin daha ekonomik şekilde düğün, nişan ve mevlit gibi özel günlerini burada yapmaları sağlanarak oda üyelerimizin hizmetine sunulacaktır.

 

“Lider dediğin yolunu bulmaz, Lider dediğin yol gösterir”.

Etiketler :
“Hedefimiz - Çalışkan Yönetim - Sorunsuz Üye” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net