Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kapçak” Önce Üyeler Sonra Biz”
Kapçak” Önce Üyeler Sonra Biz”
...
13-01-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
299 Okunma
Haberi Yazdır

Pazar günü yapılacak Bandırma Tuhafiye, Manifatura ve Kırtasiyeciler Odası Başkanlığına aday olan Ozan Kapçak” Bu bir seçim yarışıdır, hak edenin kazanmasından yanayım. Benim sloganım “ Önce Üyeler Sonra Biz”  üyelerimizin menfaati her şeyden önce gelir” dedi.

Ozan Kapçak, ekip olarak çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadıklarını söyleyerek” Bu konuda önce kendimiz inandık sonra esnaf arkadaşlarımızla istişare yapıp aday olmaya karar verdik. Sen, ben demeden kardeşçe, el ele, gönül gönüle olacağız. Siyasetin içinde taraf olmayacağız. Sadece esnaf üyelerimizin içinde taraf olacağız” açıklamasında bulundu.

Kul hakkı yemedim yiyene de müsaade etmem

Kapçak” Bandırma Tuhafiye, Manifatura ve Kırtasiyeciler Odasında 20 yıldır esnafım. Bandırma ve çevre ilçelerinde, muhtelif günlerinde pazar takibi yaparak ekmek paramızı pazarlarda kazanarak, kar, soğuk, yağmur, çamur demeden çalıştık. Ekmeğimizi bir şekilde kazandım ama asla kul hakkı yemedim ve kimsenin de kul hakkı yemesine müsaade etmedim” dedi.

Başkan adayı Ozan Kapçak açıklamasına şöyle devam etti.” Başkanımız Adnan Gemici 26 yıldır Bandırma Tuhafiye, Manifatura ve Kırtasiyeciler Odasının başkanıdır. 2010 ve 2014 yıllarında genel kurulda karşısına aday çıkmamıştır. Bizim Adnan Gemici ile karşılıklı konuşarak çözüme varamadığımız için 2014 yılında bize dayatma yapması bardağı taşırdı. Birazda haddini aştı, odamız sanki onun çiftliği, biz de onun kölesi olduk. Hakkımızı kanun ve hukuk yolunda arayarak bulduk. Odamızdan almış olduğu 48 bin lirayı ve yasal faizi ile birlikte mahkeme iadesine karar verdi. Aynı mahkeme Adnan Gemici’nin itirazını yine reddetti ve bizlerde paranın iade edilmesine çok sevindik. Hem hukuk adına hem de ilahi adalet tecelli etti”.

Ekip olarak çalmadık kapı bırakmadık

“14 Ocak Pazar günü yapılacak genel kurulumuzun esnaf arkadaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Ekibimden yönetim kurulunda görev yapacak olan arkadaşlarımızla da gurur duyuyorum. Hepsi genç mesleklerinde de başarılı ve hırslılar. Ekip olarak çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadık. Önce biz kendimiz inandık, esnaf arkadaşlarımızla istişareler yaptık, dertleştik. Türkiye Esnaf Sanatkârlar Konfederasyon Kanunu'nun 5362 sayılı maddesi bizim anayasamızdır. Devletimizin bize vermiş olduğu yasanın dışına çıkmayacağız. Haram ve kul hakkını odamızın kasasındaki parayı otellerde, yemeklerde ağababalarına ziyafet çektirmeyeceğiz. Ben ve arkadaşlarım üyelerimizle çok yakın ilişki kuracağız. Sen, ben demeden kardeşçe el ele gönül gönüle olacağız. Onlar ne derse üyelerimizin dediklerini yapacağız, siyasetin içinde taraf olmayacağız. Bandırma'da esnaflık yapan çarşı ve pazarcı esnafını barıştıracağız. Bayram arifelerinde, çarşıda korsan satışa hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz”.

Benim hayat felsefem insan odaklı

“Bizler siyasetçi değiliz, benim projem yok. Benim hayat felsefem insan odaklı. Odamızın çıkar ve menfaatleri hiçbir zaman üyelerimin, arkadaşlarımızdan olacaktır. Eğer tersi olduğu zaman üyeler mağdur duruma düşer. Bunun acısını biz çok yaşadık, buna çok dikkat edeceğiz, üyelerimizin hepsine bu konuda söz veriyorum. Her şey şeffaf, dürüst, kul hakkı yemeden olacak. Ben insanları seviyorum, onların mağdur edilmesi beni çok rahatsız ediyor bunun için aday oldum. Allah'ıma şükürler olsun ki genel kurul bana yetki verirse sabah saat 09.00 ile 17.00 arası odada olacağım. Gerekirse bu dükkâna kilit vuracağım. Amacım, maksadım, gayem, odadaki tüm üyelere hizmet vermektir. Odamıza mazereti olup da gelemeyen üyelerimin ayağına ben gideceğim. Bizler kocaman bir aileyiz, hepimiz bir olacağız ve güçlenerek geleceğiz. Rabbim hakkımızda her şeyin hayırlısını versin”.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Kapçak” Önce Üyeler Sonra Biz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net