Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > Büyükşehir Sanatçının Yanında
Büyükşehir Sanatçının Yanında
...
17-01-2018 11:23
0 Yorum
251 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Nüzhet Kutluğ Sergisi geçtiğimiz günlerde Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde açıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Resim sergisi sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Nüzhet Kutluğ’un 60 yılı aşan sanat hayatında 1950’li yıllardan günümüze kadar imza atmış olduğu 43 eserlik koleksiyon Balıkesirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi’ndeki serginin açılışına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Balıkesir Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, sanatçının öğrencileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin düzenlenmesinde emeği geçen Nüzhet Kutluğ’un öğrencisi Balıkesirli Ressam Özdemir Yemenicioğlu sergi açılışında bir konuşma yaptı. Konuşmasında Nüzhet Kutluğ’un ani gelişen bir sağlık problemi yaşaması sebebiyle davete katılamadığını ancak serginin 60 yıl sonra tekrar Balıkesirli sanatseverlerle buluşmasından duyduğu sevinci iletti.

Özdemir Yemenicioğlu’nun ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz de bir konuşma yaparak; “Kentlerin sanatsal varlıkları kentlere değer katar. Biz büyükşehir belediyesi olarak sanata, yatırım yapmak istiyoruz. Değerli hocamızın bayrağını taşıyıp, dalgalandıracak sanatçılar yetişsin istiyoruz. Önümüzdeki dönemde her ilçemizde sanatsal ve kültürel etkinlikler yapıldığını, yatırımların oralarda hayat bulduğunu göreceksiniz" diye konuştu.

Halkın büyük ilgi gösterdiği sergiye konservatuvar öğrencileri de müzikleriyle eşlik etti. 9 Şubat’a kadar açık kalacak olan sergide sanatçının ismiyle özdeşleştirilen uzay serisi, özgün baskılar ve kadınlar serisinden oluşan koleksiyon sergilenecek.

Etiketler :
Büyükşehir Sanatçının Yanında -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net