Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Days Gone, Sinematikler Açısından Zengin Bir Oyun
Days Gone, Sinematikler Açısından Zengin Bir Oyun
...
25-01-2018 10:54
TEKNOLOJİ
0 Yorum
268 Okunma
Haberi Yazdır

Sony’nin geçtiğimiz yıl PlayStation 4’e özel olarak tanıttığı yapımlardan birisi de Days Gone isimli yapımdı. Bend Studio tarafından geliştirilen oyun için yayınlanan kısa oynanış videosu, oyun severleri fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Şimdi ise Days Gone’la ilgili daha çok bilgi ortaya çıktı.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyunlar da adeta seviye atladı. Özellikle son dönemde çıkan yapımların, oyundan ziyade saatler süren bir sinema filmini andırdığını söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Hele ki oyunda sağlam bir senaryo söz konusuysa, işte o zaman herşey oyun severlerden yana oluyor.

Son dönemde satışa sunulan yapımlarda genel itibari ile sinematik videolar kullanılıyor. Yani bu videolar, oyunların normal grafik kalitesinden birkaç gömlek yukarıda görsellere sahip oluyor. Oyunun hikayesine tam olarak hakim olmamızı sağlayacak olan bu tarz videoların Days Gone’da fazlasıyla yer kaplayacağı ortaya çıktı.

Bend Studio’nun yetkili isimleri, konu hakkında bazı yabancı mecralara verdikleri demeçlerde, Days Gone’ın saatlerce sürecek sinematik videolara sahip olduğunu belirttiler. Yani Days Gone, hikaye anlatımına önem veren bir yapım olacak diyebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. Çıkış tarihi henüz kesinleşmemiş olan yapımda, garip bir salgın sonrası taş devrine dönmek üzere olan bir dünyada hayatta kalmaya çalışacağız. Days Gone, bu temasıyla bazı kesimler tarafından The Last of Us’a benzetilmişti.

Etiketler :
Days Gone - Sinematikler Açısından Zengin Bir Oyun -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net