Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Gençler Madalya Avına Devam Ediyor
Gençler Madalya Avına Devam Ediyor
...
30-01-2018 11:05
SPOR
0 Yorum
275 Okunma
Haberi Yazdır
U-20 (Gençler) Salon Atletizmi Türkiye Şampiyonası 27-28 Ocak 2018 Tarihinde İstanbul’da yapıldı.
Bu Şampiyonaya Erdek’ten Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan’ın da sporcuları katıldı. Yarışmaya “Erdek Atletik Gençlik Ve Spor Kulübü” bünyesinde katılan atletler güzel dereceler elde ederek hocalarını ve ailelerini sevindirdiler. 2 gün süren yarışmalarda 200 metre, 400 metre, 800 metre ve yüksek atlama branşlarında kendilerinden bir yaş büyüklerle yarışan atletler bireysel branşlarında kişisel en iyi derecelerini yaptılar. Takım olarak katıldıkları 4X400 Metre Bayrak yarışmasında ise Emir Toğuşlu Türkiye Birincisi olurken, Ahmet Can Korkmaz, Görkem Hasırcı ve Umut Demir’de Türkiye İkinciliğini kazandılar. 
Yarışma hakkında açıklama yapan Niyazi Gülhan; sömestr tatiline denk gelen yarışmalarımız ve “2024 Olimpik Eğitim Kampı”mız gayet güzel geçmektedir. Sporcularımın hemen hemen hepsi en iyi derecelerini elde etmiştir. Sömestr tatilinin başlangıcından bu zamana kadar şu an için üç önemli yarışı geride bırakmış bulunmaktayız. Bu üç farklı yaş grubuna ait Türkiye Şampiyonası Yarışmalarında şu ana kadar 3 tane Türkiye Birinciliği, 5 tane Türkiye İkinciliği olmak üzere 8 madalya kazanmış bulunmaktayız. 
Sömestr tatilinin son yarışı olan U-14 Yaş Grubuna ait Türkiye Şampiyonası yarışmamız da 29-30 Ocak 2018 tariklerinde yapılacaktır. Ümit ediyorum ki bu yarışmada yarışacak olan sporcularımda ellerinden gelenin en iyisini yapıp, madalya kazanmaya devam edecektir. 
Kulübümüz Erdek Atletik Gençlik Ve Spor Kulübü olarak, Erdek’li çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutup, onlara spor yapma alışkanlığı kazandırıp, bir adım daha ileri gidip bu tür büyük başarıları Erdek’e kazandırdığımız için de ayrıca gururluyuz. 
Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.
 

Etiketler :
Gençler Madalya Avına Devam Ediyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net