Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Karakuş Yeniden Başkan
Karakuş Yeniden Başkan
...
12-02-2018 10:34
GÜNDEM
0 Yorum
373 Okunma
Haberi Yazdır

Erdek Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi 2017 Yılı Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi. Tek Listenin Çıktığı Genel Kurulda Mustafa Karakuş Yeniden Başkan Seçildi.

Erdek Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen Erdek Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi 2017 Yılı 51’inci Olağan Genel Kurulu’nda Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı,  CHP Erdek İlçe Başkanı Metin Uysal, Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı, çevre ilçelerden gelen kooperatif başkanlarıyla çok sayıda oda başkanı ile muhtarlar da yer aldı.

Genel kurul divan üyelerinin belirlenmesiyle başladı. Karakuş’un okuyup teklif ettiği liste oy birliği ile kabul edildi ve 4’üncü Bölge Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Erol Ayvaz genel kurulda divan başkanlığını yürüten isim oldu. Ayvaz açılış ve kapanışta dahil genel kurul gündemine alınan 16 Maddeyi okuduktan sonra Erdek Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakuş 2017 yılı faaliyet Raporunu okudu.

Karakuş Konuşması’nda kooperatif hakkında bilgilendirmelerde de bulunurken şu sözlere yer verdi, “Güçlü Esnaf ve Sanatkar sloganı ile Esnaf ve Sanatkarımızın dükkanlarını bereketlendirmeye,yüzlerini güldürmeye yeniden talip olduk. Esnaf ve Sanatkarımızın alınteri ile güçlendik.Onların emeği,Azim ve kararlılığı ile Tek bir millet olarak herzaman ayakta durduk.Durmaya da devam edeceğiz.

Esnaf ve Sanatkarımıza hizmet için çıktığımız bu yolda onların alın teri ile kazandıkları helal paraya leke sürdürmeden kredi kullanan sicilini bozmadan borcumuzu kuruşu kuruşuna ödeyerek başımız dik,Alnımız açık bir şekilde üretmeye devam ettik.

Kıymetli ortaklarımız; En uygun faiz oranlı krediler kooperatifler aracılığı ile Esnaf ve Sanatkara veriliyor. Bilindiği gibi merkez birliğimizin girişimleri sonucunda kredi faiz oranları vadesi 1 yıla kadar olan kredilerde %4 Vadesi 1 yıldan fazla olan kredilerde ise %5 olarak devam etmektedir.

2018 Yılında da önceki yıllarda olduğu gibi belirlenen amaçlara ulaşmak için Yönetim ve Personel olarak özverili çalışmak.Siz ortaklarımızın sesini duyurmak.Gücüne güç katmak.istek ve beklentilerine cevap vermek.Amaç ve gayemiz olacaktır. Bu arada sözlerime son verirken Genel Kurulumuzu oluşturan siz sayın ortaklarımızı kurullarım adına en derin sevgi ve saygılarımızı sunar Erdek’imize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eder bol kazançlar dilerim.”

Karakuş’un konuşmasının ardından 1 yıllık gelir gider tabloları ve gelecek yıllara ait bütçeler oylandı ve hepsi oy birliği ile kabul edildi. Genel kurulda öne çıkan maddelerden biri de yönetim kurullarının artık üç yıllığına seçilmesinin oylandığı gündem maddesi oldu. Bu madde de oy birliği ile kabul edildi. Genel kurulda son olarak yönetim kurulu seçimine geçildi. Genel kuruldaki tek liste olan Karakuş’un yönetim kurulu listesi okundu ve açık oylama usulü ile seçim yapıldı. Liste oy birliği ile kabul edildi ve Karakuş yeniden Erdek Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı oldu. /Canan Babacan Yıldız

Etiketler :
Karakuş Yeniden Başkan -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net