Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Çiçeklerin Yüzü Gülüyor
Çiçeklerin Yüzü Gülüyor
...
14-02-2018 11:08
GÜNDEM
0 Yorum
300 Okunma
Haberi Yazdır

14 Şubat Sevgililer günü nedeniyle çiçek satıcıları taleplere cevap vermek için adeta nefes almadan çalışıyor. Akşam geç saatlere kadar mesai yapan çiçekçi esnafı, işlerin yoğun olduğunu ve her keseye uygun çiçeklerin satışa sunulduğunu ifade ediyorlar.

Bandırma’nın en eski ve tanınan çiçekçilerinden Kardelen Çiçek işletmesi sahibi Ufuk Şat, Sevgililer gününde her yaşa mensup kişinin çiçek aldığını, bunda gençlerin yanı sıra orta yaş ve üzeri kişilerinde sevdiklerine çiçek aldığını ifade ederek, çiçeklerin sadece sevgililere değil, eşlere ve annelere de verilmek üzere alındığını söylüyor. Sevgililer gününe özel en fazla gül tercih edildiğini belirten Ufuk Şat, Gül’ün ömrü az olur dense de birkaç saatlik ömrün bile yeterli olmasının önemine değiniyor.

“Sevgililer Günü’nün en özel çiçeği Gül’dür”

Kardelen Çiçekçilik işletmesi sahibi Ufuk Şat yaptığı açıklamada“ Malumunuz 14 Şubat Sevgililer Günü, biz çiçekçilerde hem bölge halkımıza hem de dışarıdan gelecek aile yakınlarına, eşine, dostuna, Bandırma'da olan insanların siparişlerine yaklaşık olarak bir ay önceden başlıyoruz. Malum o gün yoğun bir gün oluyor.  Çiçekçilerin, kuyumcuların en yoğun geçtiği günlerdir.  14 Şubat Sevgililer Günü için çiçeklerimizi aldık, talepler çok fazla oluyor. Sevgililer Günü'nün en özel çiçeği güldür. Gül, aşkı, sevgiyi temsil eder. O gün ise yoğun olarak güllerde talep oluyor, bunun yanı sıra özel orkidelerimiz, özel aranjmanlarımız biraz da kişiye özel insanların talebine göre, her işlere göre ürünlerimiz bulunmaktadır. 14 Şubat Sevgililer Günü bol bereketli geçiyor. Malum ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor, bir nebze de olsa insanların birbirine mutlu edebilmesi açısından elimizden geldiği kadar çaba sarf ediyoruz. Eskiden en çok satışlarımız 14 Şubat Sevgililer gününde olurdu ve şu an ise Anneler Gününde de yoğun satışlarımız olmaktadır. Herkesin sevgilisi yok ama herkesin bir annesi var. En çok satışlarımız Anneler Günü ve Sevgililer Günü'nde gerçekleşmektedir” ifadesinde bulundu. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Çiçeklerin Yüzü Gülüyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net