Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Okul Servislerinde Eğitim Devri
Okul Servislerinde Eğitim Devri
...
14-02-2018 11:13
GÜNDEM
0 Yorum
366 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personeli Eğitimi başlıyor. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yüksel Ülkar, 15 Şubat 2018 tarihine kadar müracaatların alınacağını, 17 Şubat tarihinde de kursların açılacağını söyledi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yüksel Ülkar” 25 Ekim 2017 tarihli, 30.221 sayılı resmi gazetede okul servis araçları yönetmeliği yayınlandı. Oldukça kapsamlı bir yönetmelik oldu. Kurslarımızdan biri okul servis araç sürücüleri eğitim kursu programı, bir diğeri de okul rehber personel eğitimleri kurs programı. İkisi de 30 saat olmak üzere kurslarımız açılacaktır. Önceliği araç sürücülerine vermeyi düşünüyoruz. Bütün Bandırma'da taşımacılık yapan servislere resmi yazılar yazdık. 15 Şubat tarihine kadar müracaatlarını alacağız, 17 Şubat'ta ise bu kursu da açacağımızı ilan ettik” dedi.

“Çapar ve Kukudaş ile olumlu görüşmelerde bulunduk”

Yüksel Ülkar yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi. “Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Çapar ve Başkan Vekili Necati Kukudaş ile olumlu görüşmeler yaptık. Uygun olan en kısa sürede yaparak bitirmeyi amaçlıyoruz. Daha sonra mazeret olan ve katılamayanlar için de talep doğrultusunda 2. eğitimi de açmış olacağız. Okul servis araç sürücüleri eğitim kursumuz için giriş koşullarımız vardır. 25 yaşını tamamlamış olması, 66 yaşından gün almamış olması, kullanacağı araç sınıfına uygun sürücü belgesine sahip olması, mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri yapacak özelliklerde sahip olması ve 25. 10. 1017 tarihinde 30221 sayılı resmi gazetede yayınlanan okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirlenen diğer şartları taşıması gerekmektedir. Kayıt için istenen belgeler ise öğrenim belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi fotokopisi, sağlık raporu, bir de adli sicil kaydı olması yeterlidir.

Okul taşıtları rehber personel eğitiminde ise giriş koşulları şöyle. 22 yaşını tamamlamış olması, en az lise mezunu olması, mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterli yapacak özelliklere sahip olması, 25.10.2017 tarihli 30221 sayılı resmi gazetede yayınlanan okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirlenen diğer şartları taşımış olması. Kayıt için istenen belgeler ise öğrenim belgesi, diploma veya öğrenci belgesi, lise mezunu değilse, 25.10.2017 tarihinden önce işe başlayanlar için SGK yazısı, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu. ( sağlık raporunu aile hekiminden de temin edebilirler) Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Okul Servislerinde Eğitim Devri -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net