Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Her Alanda Erdek 18 Eylül Ortaokulu
Her Alanda Erdek 18 Eylül Ortaokulu
...
06-03-2018 10:43
SPOR
0 Yorum
274 Okunma
Haberi Yazdır

01 Mart 2018 tarihlerinde Balıkesir’de yapılan Okullar arası “Özel Sporcular” Atletizm İl Birinciliği Yarışmaları  Genç Kızlar ve Erkekler, Yıldız  Kızlar ve Erkekler olmak üzere toplam 4 kategoride yapıldı. Bu yarışmalara Erdek 18 Eylül Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfında öğrenim gören sporcularda katıldı. Yarışmalara Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan, 18 Eylül Ortaokulu Okul Müdürü Cumhur Duru, Özel Eğitim Sınıfı öğretmenleri ve bir refakatçi ile birlikte giden sporcular, İl Birinciliği yarışmalarından elleri boş dönmediler.

 

Yarışmaya katılan Sporculardan Fatma Yıldır Down Sendromlular Yıldızlar kategorisinde 100 Metre ve Gülle Atma branşında İl Birincisi olmayı başardı. Mental Grubu Yıldızlar kategorisinde yarışan sporculardan Reşat YAĞIZ 100 Metre İl birinciliğini kazanırken, gülle atma branşında da Gökmen Heper İl Üçüncülüğünü, Eren MUTLU da İl Dördüncülüğünü kazanmayı başardı.

 

Elde ettikleri bu dereceler ile; 07-08 Nisan 2018 tarihlerinde Karaman’da  yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Yarışmalarına da katılmaya hak kazandılar.

Yarışmalar hakkında açıklama yapan 18 Eylül Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve aynı zamanda Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan; yarışmada elde kazanılan madalyalardan çok daha önemli olan, bu özel çocuklarımızı bu yarışmaya götürmekti. Onların o sportif aktivite içinde yaşadıkları heyecan, mutluluk hiçbir şeyle kıyaslanamaz. 18 Eylül Ortaokulu olarak akademik başarımızın yanında, sportif alanda da Türkiye çapında başarılar elde etmeye devam edeceğiz. Okul olarak  akademik anlamda, sosyal-kültürel ve spor anlamında büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Normal sportif faaliyetlerimizin yanında, özel sporcularımıza da mümkün olduğu kadar yer veriyoruz.”

Etiketler :
Her Alanda Erdek 18 Eylül Ortaokulu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net